Varietati neobisnuite

cornelia

Fondator
Membru staff
Simona ar fi bine sa apelezi pozele cu link de acolo de unde le gasesti. Asa poate mai gasim si alti furnizori in afara de cei pe care ii stim.
 

emeclau

Active Member
de curand a inflorit Mary D. ...nimic deosebit pana aici...dar seara am observat ca isi inchide floarea :eek: :eek: deci, si violetele merg la culcareee :rofl:
mai are cineva aceasta varietate? e tipic ce face?
 

emeclau

Active Member
da? dezvolta, Byby, ca sunt foarte curioasa
la mine nu se inchide chiar de tot floarea, se formeaza mai degraba ca cele " bell" . Si la tine e asa?
 

floare mica

Member
La mine chiar toate merg la culcare, fara exceptie, chiar si cele no name. Am observat ca in momentul in care se deschide o floricica ea este inca mica. Abia dupa 3 - 4 zile ajunge la marimea ei normala timp in care seara se inchide si dimineata se deschide. In momentul in care floarea ajunge la marimea normala procesul somn - trezire se intrerupe ! 8)
 

daisy111

Active Member
Ce ma bucur ca acum stiu cum o cheama! :dans: :* Si mi-am adus aminte ca frunza am avut-o ciordita din Auchen :oops: :oops: defapt pe sot l-am pus sa-mi ia o frunza ca era tare smotocita cu frunzele rupte si am zis ca oricum ei ii vor arunca frunzele.Dar ce ma surprinde ca din toti puiutii de frunze,iesiti cam in acelasi timp,el a fost cel mai harnic. :dans:
 

emeclau

Active Member
violeta mea preferata :indragostit:

Senk's Girl Wasp

ce vedeti voi e o frunza pusa la prins, care a scos pui
nu e asa, ca e adorabila si ciudata raauu :rofl: ?
 

emeclau

Active Member
nu, codita e in pamant :rofl: :rofl:
m-a mancat in palme sa scriu ceva despre " codita" dar ma abtin cu stoicism :rofl: :rofl: :rofl:
 
Sus