Varietati neobisnuite

cornelia

Fondator
Membru staff
nicoleta a spus:
Intotdeauna le-am admirat pe cele rosii sau grena, cred ca sunt mai rare, eu nu am asa ceva. :cry:

Exista mai multe varietati in nuante mai inchise sau mai deschise de grena. Dar acum se duce batalia pentru galben. Galben curat, lamaie!
 

sini

Well-Known Member
foarte frumoase,mai ales cele rosu-grena care mie imi plac in mod deosebit.
felicitari pentru toate florile frumoase
 

Dora

Member
Frumoase violete aveti fetelor...Poate suna aiurea,insa intreb si eu :oops: ,exista violete cu flori portocalii?Ar fi interesant :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Orange Pekoe insa nu e un portocaliu curat. Este un portocaliu-corai-somon. Sper s-o vad curand inflorita si sa va fac poze pe viu.
 

Dora

Member
Abia astept s-o vad :D .Am eu asa o fixatie cu culoarea asta la violete si ma intreb de ce se obtine asa greu portocaliu :?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pai cum sa obti portocaliu, rosu sau galben (pigment curat) cand culorile de baza sunt mov si roz?
 

simona2

Member
Nu la ness orange pekoe ma refeream ....alta am vazut , dar nu-mi aduc aminte unde...si era chiar porotocalie . :x
 

Dora

Member
Ness Orange Pekoe poate ca aduce un pic cu portocaliu,insa portocaliu autentic as vrea sa vad...Simona,hai gandeste-te unde ai vazut,pleeeease :)
 

simonac

Member
si mie mi-ar place o vio orange si un galben lemon :visator: ; am si eu un puiut de irish,iar cand i-am aratat fiica-mii cum o sa faca florile, a zis ca e broccoli :x
 

simona2

Member
Cele portocalii nu sunt ale mele ( sa nu intelegeti gresit ) . V-am aratat doar ca exista si asa .
 
Sus