Trandafiri nina

anasstasia

Active Member
Si eu am descoperit ca rozul poate fi minunat. Sint atit de multe nuante ale lui, incit nu te plictisesti de el.
 

nina77

Member
Multumesc frumos fetelor! :*
Gabriela o sa vezi ca o sa se faca mare, e foarte rezistent la temperaturi mai scazute, nu a avut deloc probleme azi iarna.Ii place tare mult si socrului meu, pentru ca e parfumat, dimineata mai ales se simte de la distanta parfumul. :D
 

gabrielais

Active Member
nina77 a spus:
Multumesc frumos fetelor! :*
Gabriela o sa vezi ca o sa se faca mare, e foarte rezistent la temperaturi mai scazute, nu a avut deloc probleme azi iarna.Ii place tare mult si socrului meu, pentru ca e parfumat, dimineata mai ales se simte de la distanta parfumul. :D
multumesc!! azi dimineata am gasit deschisa prima lui floricica..e superba!!!
 

lucia2002

Active Member
nina77 a spus:
nick1971 a spus:
Superbi! :visator: vad ca predomina rozul :D
anasstasia a spus:
Si eu am descoperit ca rozul poate fi minunat. Sint atit de multe nuante ale lui, incit nu te plictisesti de el.
Da, dupa ce am postat pozele am vazut si eu ca am cam multi roz,o sa trec la putin mov cred :rofl: .
Eu am virat-o spre ...galben!! ha, ha, ha!
Multumesc, Nina! As incerca cu 'Julia Child' din vara.
 

iris

Active Member
nina77 a spus:
nick1971 a spus:
Superbi! :visator: vad ca predomina rozul :D
anasstasia a spus:
Si eu am descoperit ca rozul poate fi minunat. Sint atit de multe nuante ale lui, incit nu te plictisesti de el.
Da, dupa ce am postat pozele am vazut si eu ca am cam multi roz,o sa trec la putin mov cred :rofl: .
Nu stiu cum dar si la mine predomina rozul in special la trandafirii cataratori :p am un singur trandafir catarator portocaliu in rest toti sunt alb-roz si bineinteles roz :giggle: la toamna virez si eu spre mov si visiniu :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
nina77 a spus:
Uite-l pe Dames de Chenonceau la mine:


Au mai inflorit:St. Exupery,Crown Princess Margareta,The Dark Lady, Golden Celebration,Twist,Yves Piaget, Sharifa Asma- cu florile putin stricate de ploi, dar cu un parfum minunat,Princess Alexandra of Kent, Jubilee Celebration, un mini, si cataratorul Jasmina.





Nina, sunt o frumusete!! Dames de Chenonceau are o floare superba, stiu ca am tiot sucit listele de achizitii si il inclusesem acolo si-mi place foarte mult si Alexandra of Kent.
Felicitari!!
 

nina77

Member
Multumesc frumos! :hug:
Da, cunosc foarte bine chestia cu sucitul listelor. :rofl:
Mai pun cateva poze cu cativa trandafiri, toti in primul an: Nahema,Augusta Luise, Mary Rose, Broceliande, Mme Pierre Oger si Twist.
 

carla

Active Member
Uau, ce frumuseti ai!
Nahema cum miroase la tine? Eu ma asteptam la ceva nemaivazut, nemaiintalnit, dar sincer nu m-a dat pe spate, am trandafiri care miros mai intens si mai frumos decat el
 

nina77

Member
Va multumesc! :*
Carla, asta e prima floricica a lui Nahema, trandafirasul nu are mai mult de 25-30 cm, dar e parfumata, nu stiu sa spun a ce, dar e un parfum placut.Tu de cand il ai?Mie imi pare rau ca nu l-am luat mai demult, am vazut o poza cu el pe un forum italian, mi-a placut tare mult si tipa care il avea spunea ca se simte parfumul de la distanta.
 

gabrielais

Active Member
nina77 a spus:
Va multumesc! :*
Carla, asta e prima floricica a lui Nahema, trandafirasul nu are mai mult de 25-30 cm, dar e parfumata, nu stiu sa spun a ce, dar e un parfum placut.Tu de cand il ai?Mie imi pare rau ca nu l-am luat mai demult, am vazut o poza cu el pe un forum italian, mi-a placut tare mult si tipa care il avea spunea ca se simte parfumul de la distanta.
parfumul nu doar se simte de la distanta, dar daca iei in mana o floarea iti raman degetele parfumate ceva timp...(eu rup florile trecute chiar daca nu le-au cazut toate petalele si dupa "operatiune" am observat ca ramane parfumul pe maini); depinde de multi factori intensitatea parfumului..eu sunt o norocoasa, se pare ca la mine "da tot ce poate".. :wink:
 
Sus