Trandafiri nina

nina77

Member
Multumesc fetelor! :D

Bradut, ma bucur ca ai deja puiut de la Summer Song, e un trandafir care mie imi place enorm.Anul trecut florile au fost micute, am ramas masca zilele trecute cand am vazut prima floare care s-a deschis, era foarte mare, cred ca o sa trebuiasca sa-l leg cumva, pentru ca ramurile se lasa jos sub greutatea florilor.
 

Rose

Active Member
Sunt incredibili!!! De mult nu am mai vazut asemenea minunatii la un loc! Este mai mult decat evident faptul ca in noaptea asta iar visez trandafiri!!! Si sa stii ca sunt foarte convinsa de acest lucru! Felicitari pentru devotamentul cu care ii ingrijesti! Rasplata este pe masura... :clap:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nina, sunt extraordinari trandafirii...soiurile pe care le-ai selectat sunt minunate. Superbi!
 

carla

Active Member
Superbi trandafirii si se vede ca le merge tare bine la tine, tufele sunt deja marisoare si pline de flori. La mine nici dupa 2-3 ani nu arata trandafirii asa, cred ca ar trebui sa ma mut si eu la Oradea ca sa vad asa ceva la mine in gradina :roll:
 

nina77

Member
Ce dragute sunteti toate! :* Va multumesc pentru cuvintele frumoase. :D
Rose, sa stii ca si eu visez de multe ori trandafiri, iar daca mi se pune pata pe cate unul nu am liniste pana cand nu mi-l iau. :rofl:
Carla, poate ca trandafirii tai isi dau drumul un pic mai tarziu, dar si ai tai sunt deosebiti :D, oricum si la noi ultima iarna a fost tare nasoala, sper sa nu mai avem parte de asa frig prea curand.
 

nina77

Member
Referitor la tufa lui Summer Song, cam asa arata al meu in al doilea an:



Impreuna cu Tess of the d'Ubervilles


Si cataratorii sunt plini de flori :D , de la stanga la dreapta: Rosarium Uetersen,Jasmina,Laguna,Mme Isaac Pereire,Swan Lake, Kormun

 

Pocalinda

Member
Nina m-am indragostit!!!! Le pui ceva de sunt asa infloriciosi?

Sa-i stapanesti sanatoasa, sa te bucure in continuare.
 

nina77

Member
Multumesc frumos, asemenea iti doresc. :D
Le-am pus in toamna compost pe care il facem noi, in plus avem o masina din aceea de macinat crengi,cam tot ce tunde socrul meu de la pomi si vie, macina sotul meu si aceasta macinatura o pun peste pamant in loc de scoarta, in timp se descompune si asta....... atat. :D
 

nina77

Member
Sunteti niste dragute, va multumesc! :*

Anamaria,si mie imi place tare mult.I-am legat doar ramurile mai mici, cele inalte nu sunt legate de nimic, se descurca singure sa tina florile mari. :D
 

lucia2002

Active Member
Rosarium este un trandafir uimitor, aproape fara cusur.
Infloreste mult, aproape inepuizabil iar ramurile sunt usor de condus.
 

nina77

Member
Ai dreptate Lucia, si mie imi place tare mult.
Acum se umple de flori si Jasmina,mie mi se pare ca are parfum de mere, sper sa reusesc sa-i fac poza.
 

gabrielais

Active Member
sunt superbi si foarte infloriciosi trandafiri tai!! si se pare ca avem gusturi asemanatoare.. :wink: cam astia imi plac si mie..o parte ii am o parte vor veni..sa iti traiasca !!
 

nina77

Member
Cred ca ai dreptate Gabriela!Sa stii ca ieri cand l-am pozat pe Dames de Chenonceau mi-am adus aminte de tine. :D
 
Sus