Trandafiri Miniatur

aleynad

Active Member
Moderator
:) stiu, Meli, dar nu puteam refuza un asa cadou, mai ales ca venea din partea sotului :rofl:
 

cris_tkp

Member
Am cumparat si eu azi doi trandafirasi: unul rosu si unul alb - f frumosi. Am gasit la Plus oferta la 10 ron.
Unde sa ii pun acum? In camera la 15grade sau in balcon - cu 2 grade mai mult decat afara? Balconul e inchis...dar nu f bine :|
 

cory_helen

Active Member
am primit si eu un trandafiras pitic si l-am pus in balconul inchis... erau de dimineata cam -2 grade... si era foarte vioi...

o sa-l lasa acolo... daca se pleosteste sau o sa cada fruze, o sa-l mut pe scara blocului...

dar nu cred ca e cazul... anul trecut unul mi-a murit din cauza de paianjeni rosii...
vara...

sper sa am mai mult noroc cu asta... :D
 

melimeli

Active Member
v.cristina a spus:
mai, dar la tine nu a nins??!! :?
ba da :D desi a nins sambata (28 febr.)cu fulgi urias nu prea s-a depus,plus de asta daca iese soarele in cateva ore nu mai e nici urma de zapada :rofl:
 

v.cristina

Active Member
m-am hotarat eu ma mut la timisoara ; la brasov este iarna in toata regula ...totu-i alb :cry: :cry: :cry: ..de dimineata -10 grade :(

cory , trandafirasul tau cred ca o sa sufere putin pana o sa se acomodeze la noile conditii din balcon , poate o sa-si piarda si toate frunzele dar in cele din urma o sa-si revina ...cel putin asa sper :rofl: :rofl:
 

aleynad

Active Member
Moderator
eu pe ai mei primiti i-am pus in gradina, cu pet de 5 l in cap
acum a nins de cateva zile si e foarte frig, dar ii verificai chiar in dimineata asta si inauntrul petului sunt verzi, frumosi :D
 

cory_helen

Active Member
ce incurajare... :rofl:

nu m-am mai uitat la el de alaltaieri, dar promit sa ma uit cand ajung acasa si sa-l si pozez...

eu trag nadejde ca o sa si infloreasca... sau mai bine zis, sa-si deschida boboceii...

8) 8) 8)
 

melimeli

Active Member
v.cristina a spus:
m-am hotarat eu ma mut la timisoara ; la brasov este iarna in toata regula ...totu-i alb :cry: :cry: :cry: ..de dimineata -10 grade :(

cory , trandafirasul tau cred ca o sa sufere putin pana o sa se acomodeze la noile conditii din balcon , poate o sa-si piarda si toate frunzele dar in cele din urma o sa-si revina ...cel putin asa sper :rofl: :rofl:
draga de tine :* :hug: iarna e si la noi numai fara zapada :x
 

irinabv

Active Member
Moderator
Mie piticutii mi-au iesit de sub zapada plini de mugurasi si frunzulite :D M-au uimit ce rezistenti sunt.
 

aleynad

Active Member
Moderator
si pentru ca nu pot rezista piticontilor, duminica mi-am mai luat unul :rofl:


astept sa se duca zapada ca sa-l pun in gradina :)
 

irinabv

Active Member
Moderator
Foarte frumosi, Daniela. Am vazut si eu de-astia ciclam in magazin si mi-au cam ramas ochii lipiti de ei :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
si mai erau unii albi :) trebuie sa iau un ghiveci si din aia, ca mi-a ramas gandul la ei :rofl:
 

irinabv

Active Member
Moderator
:rofl: Eu nu stiu de ce nu ne cumparam din prima ce ne place, ca oricum a doua zi suntem cu ele in brate. :rofl:
 

aleynad

Active Member
Moderator
:) pai nu am avut suficiente finante atunci :) ma dusesem sa cumpar flori pentru mama si bunica si mi-am luat pentru mine :rofl:
 

aleynad

Active Member
Moderator
deja l-am plantat, Cristina, e de o saptamana in gradina si e bine mersi :D
toti trandafirii pitici i-am pus in gradina, in total am 11 :D
 
Sus