Trandafiri Miniatur

melimeli

Active Member
mi-am numarat si eu pitici am 14 :) din care 4 sunt dubluri :wink:
daniela,probabil nu ai citit pe pagina anterioara te intrebam daca ai si tu dubluri sau sunt diferti :wink:
 

aleynad

Active Member
Moderator
da, am citit, dar am mai spus o data pe paginile anterioare ca am cate 2 dubluri la cei portocalii si rosii :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
a mai inflorit unul :) asta imi place la nebunie ca au fost 2 in acelasi ghiveci : unul alb si unul roz :D
 

albela

Active Member
Piticul meu cumparat anul trecut si care era cat un pachet de tigari cu tot cu ghiveci s-a facut baiat mare.
Asa era la cumparare:

Asa e acum:
 

cris_tkp

Member
Super frumosi sunt......ce repede a crescut Albela si ce frumos e.....sa va traiasca si sa va bucure cu minunatele lor flori. :)
 

albela

Active Member
cris_tkp a spus:
Super frumosi sunt......ce repede a crescut Albela si ce frumos e.....sa va traiasca si sa va bucure cu minunatele lor flori. :)
Da, si pe mine m-a mirat ce repede a crescut. Asta iarna, fiind atat de mic, a stat complet sub zapada, iar in primavara cand s-a topit zapada el avea frunzele intacte :D .
 

Blitz

Active Member
Ce splendori sunt "piticii" vostri :D Eu am momentan doar doua tufite, luate relativ recent. Sunt foarte curioasa cum vor evolua.
 

mirela06

Active Member
Sunt tare rezistenti si fac la flori de numai. Eu am grija sa-i mai tund ca sa le dau voie sa se inmulteasca cu placere :)
 

baby_blues

Member
Am plantat si eu cativa trandafiri pitici prin gradina deoarece am spatiu mic si acestia se incadreaza mult mai bine. Acestia au fost cumparati de la K...d si tare imi este ca sunt trandafiri de apartament. As indrazni sa intreb daca vor r4ezista laa iarna si ass cere un sfat vis-avis de ingrijirea si tunderea lor. Multumesc anticipat.





 

irinabv

Active Member
Moderator
Da, rezista iarna afara fara nici un fel de probleme. Se ingrijesc la fel ca trandafirii normali.
 

v.cristina

Active Member
nici eu nu am avut probleme cu ei ; s-au dovedit a fi chiar foarte rezistenti :) :) :) doar la toamna sa-i musuroiezi pt a le proteja de inghet punctul de altoi
 
Sus