Trandafiri Miniatur

aleynad

Active Member
Moderator
multumesc frumos :oops: astept sa infloreasca toti pentru a va prezenta toata colectia :) acum am 22 de pitici :oops:
 

gabrielais

Active Member
aleynad a spus:
piticii mei infloriti in prezent :D (recunosc ca-s cumparati in aceasta primavara) cei de anul trecut abia acum incep sa-si desfaca bobocii



foarte frumosi..felicitari!!!!!!!!
deci trandafirasii aceia mici mici din ghivecele, care sunt prin supermarketuri, pot fi pusi in gradina?????? nu stiam; nu mi-am luat pt ca am avut vreo 2 cand stateam la bloc si au murit repede...chiar am vazut la o sera foarte frumosi; rezista iarna sau tb pet?
 

aleynad

Active Member
Moderator
Gabriela, in gradina le merge perfect, fara ingrijiri speciale, toamna eu ii tai pana la 20 cm deasupra solului si ii musuroiesc bine, la fel ca pe ceilalti trandafiri
au trecut cu totii iarna asta geroasa, fara a se usca vreunul si sunt mai plini de boboci si stufosi ca anul trecut :indragostit:
 

elaelena

Member
am primit si eu un ghivecel cu un astfel de trandafir dar nu sunt sigura daca este timpul potrivit pt. a-l transfera in gradina....este f. cald acum ; ce ma sfatuiti?
 

aleynad

Active Member
Moderator
eu tocmai am plantat acum 2 zile unul pe care l-am primit cadou duminica, asa ca eu zic sa-ti faci curaj :D
oricum rezista mult mai bine in gradina decat in ghiveci, doar sa-l uzi din cand in cand ca sa nu sufere de sete :)
 

v.cristina

Active Member
aleynad a spus:
eu tocmai am plantat acum 2 zile unul pe care l-am primit cadou duminica, asa ca eu zic sa-ti faci curaj :D
oricum rezista mult mai bi,mm ne in gradina decat in ghiveci, doar sa-l uzi din cand in cand ca sa nu sufere de sete :)
ti s-a marit iara colectia !! deja ma oftic :rofl: :rofl:
 

melimeli

Active Member
si sunt culori diferite? :)
am si eu 15-16 nu stiu exact (dar, le voi numara)sunt si 2-3 dubluri :gandit: ma duc sa vad voi reveni cu info :)
 

v.cristina

Active Member
foarte frumosi mada :) :) :)

eu nu am decat 7 , asa ca mai am pana o ajung pe Daniela dar nu ma las chit ca incep sa-i plantez si pe la vecinu ' :tavalit: :tavalit: :tavalit:
 

mymo

Active Member
Eu admir frumusetile voastre ca eu nu am.Am avut 4 care au decedat cu succes in iarna,asa ca am renuntat la pitici.
 

mymo

Active Member
Da! mi-am facut o regula,ce nu traieste nu mai pun.Am destul loc pentru din aia mari,asa ca nu sunt chiar atat de trista.
 

Dea

Active Member
rasfatatul meu ... acelasi, dar de fiece data diferit
Nu cred ca voi rezista tentatiei si imi voi mai lua cativa trandafiri pitici. Vazusem acum cateva zile niste trandafiri pitici de un roz foarte frumos si acum imi e ciuda ca nu am luat, nu mai erau, cand am revenit :| :cry:

Mymo draga, cu exceptia veteranului meu de mai sus si a celorlalti prinsi tot din acesta, acum cativa ani mi-am zis si eu ca nu mai iau pentru ca ii pierdusem pe ceilalti, dar parca mi-a revenit acum dorinta de a avea si alti "pititci" :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
foarete frumusei piticii vostri, fetelor! :D


Mymo, nu te da batuta! :) mie imi place concurenta :rofl: :rofl:
 

aleynad

Active Member
Moderator
mymo a spus:
Hai sa ne "batem" la rhodo si clematite :rofl: ca la pitici nu ma bag :)
:rofl: :rofl:
pai vezi ca la clematite iti calc pe urme: am 8 bucati deja 8)
la rhodo mai am pana te ajung :( deocamdata am doar 3 :cry:
 
Sus