Trandafiri ghia_don

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Superb, Doina! Asa mult s-a dezvoltat doar intr-un an? Ca inteleg ca in restul anilor l-ai tuns scurt.

Pana la urma au vreun miros florile?
 

lucia2002

Active Member
ghia_don a spus:
Primul trandafir inflorit anul acesta .. :D

Si al meu a inflorit deja . Intradevar este un persian yellow si infloreste intotdeauna printre primii. I-am facut si eu cateva fotografii dar nu am reusit sa le postez, ca sa nu mai spun ca voiam sa-i dedic un topic .
As putea face o lista intreaga de neajunsuri in ceea ce-l priveste, dar culoarea din flori il face sa fie unul dintre trandafirii mei preferati. Are o stabilitate a culorii pe care nu am intalnit-o la alti trandafiri.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Lucia, chiar te-as ruga sa ii dedici un topic, in care sa ne spui despre el si bune si rele :D. Pentru ca intr-adevar, inflorit este un trandafir superb...
 

lucia2002

Active Member
Caramell a spus:
Lucia, chiar te-as ruga sa ii dedici un topic, in care sa ne spui despre el si bune si rele :D. Pentru ca intr-adevar, inflorit este un trandafir superb...
Caramell, bucuria mea ar fi ca dupa ce deschid eu topicul, la anu' sa veniti voi si sa-i aduceti imbunatatiri, cu propriile impresii :oops: .
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Deosebit trandafirul asa ca trebuie sa ne dati detalii despre el, fetelor. E foarte bogat, cu multe flori, mi se pare minunat!
 

ghia_don

Active Member
Gabriela, Dalia...am notat :D ..vorbim la toamna..

Caramell..anul trecut nu l-am tuns in primavara, deja aflasem ce e cu el..ultima data l-am tuns acum doi ani.
E singurul care nu a inghetat iarna trecuta ..
Florile nu miros prea placut, mie mi se par ca miros a plosnita din aceea de plante..
 

bradut

Well-Known Member
Vorbim - vorbim. :hug: :dans: Daca ai sa vrei ceva de la mine, sau contra cost, cum vrei tu, Doina. :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
ghia_don a spus:
Florile nu miros prea placut, mie mi se par ca miros a plosnita din aceea de plante..
:rofl: Urasc mirosul acela! Sper ca macar sa nu miroasa puternic. Daca s-ar simti doar atunci cand mirosi floarea ar fi ok.
 

bradut

Well-Known Member
Carmen, tinand cont ca tandafirul asta infloreste in aceasta perioada si ca are un anune miros, il plantez langa o tufa de liliac (care acum este inflorit). Astfel, ii alung mirosul neplacut, si fac si o combinatie mortala: mov - galben. :rofl:
 

gabrielais

Active Member
ghia_don a spus:
Gabriela, Dalia...am notat :D ..vorbim la toamna..

Caramell..anul trecut nu l-am tuns in primavara, deja aflasem ce e cu el..ultima data l-am tuns acum doi ani.
E singurul care nu a inghetat iarna trecuta ..
Florile nu miros prea placut, mie mi se par ca miros a plosnita din aceea de plante..
multumesc Doina!! :hug: vorbim la toamna...
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Atunci chiar nu are nici o problema, ca doar nu vom sta toata ziua cu nasul in el! :rofl:
Abia astept sa am si eu aceasta frumusete in gradina! :D
 

lucia2002

Active Member
Este minunat! Fotografiile tale imi confirma ca nu m-am inselat cand am afirmat ca este unul din preferatii mei. Imi place si cum ti-au iesit fotografiile. Eu nu prea am reusit sa-l scot aproape niciodata bine.
 
Sus