Trandafiri ghia_don

ghia_don

Active Member
Multumesc Victoria !!
Angela nu-i chiar imens...mi l-a stricat gerul de acum doua ierni si am taiat de jos toti lastarii...inca are de recuperat..
 

victoria222

Active Member
Pare foarte mare in poza, si depaseste gardul de plasa in inaltime, si e plin de floricele....Cam care este inaltimea obisnuita a unui trandafir Angela daca nu il tai?
 

ghia_don

Active Member
Mymo, Angela e cel din ultima poza, cu floricele roz.. :D
Victoria, lastarii Angelei pot depasi 2-3 m, eu i-am arcuit si legat de teava de gaz care e linga gard, altfel creste cam imprastiat...De felul lui nu e urcator, dar eu cred ca poate fi "educat" in acest sens :wink:
Alfa, sa stii ca tai lastari din el.. :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumosi! :D Cum il cheama pe al 4-lea, ( coral), are o floare foarte interesanta?
 

ghia_don

Active Member
Claude, al patrulea e Luchian...si intr-adevar are floarea superba, mai ales cind se deschid toti bobocii din buchet...Imi place si ca nu creste mai inalt de 60 cm, doar accidental cite un lastar mai evadeaza :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ar trebui sa postezi niste poze cu el pe HMF, ca nu au nimic despre el, doar ca e creatia lui Stefan Wagner! Si cum e singurul nostru hibridizator de trandafiri, ar fi frumos sa-l vedem si pe el, mai ales ca Luchian pare un trandafir superb!
 

bebe Iris

Active Member
Harnicutul lui mama!!! :D Si ce fotografie!!! :wink:
Sa traiasca! sa vezi ce greu este de tinut in frau :roll: ...al meu a ajuns la 4 m. :)
 

ghia_don

Active Member
A inflorit si Twist-ul
..pe care nu l-as fi avut fara ajutorul Iuditei, careia ii multumesc inca odata :D
 
Sus