Trandafiri ghia_don

ghia_don

Active Member
Un trandafir pe care il iubesc mult pentru alura lui si pentru parfumul intens... Caprice de Meilland
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
mersi pt raspuns :D atunci inseamna ca am :) adica am pus butasi la inradacinat ,deci la anu voi avea si eu :rofl:
 

ghia_don

Active Member
Ma bucur ! :D
Chiar daca anul asta va inflori saracacios, sa nu te superi pe el :wink: ..te va rasplati anii urmatori cu o multime de flori :) ..
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:eek: Deci vara a venit mai repede la Iasi decat la mine! :)

Acum ii asteptam si pe ceilalti, Doina :wink:
 

bradut

Well-Known Member
Deci au inceput sa infloreasca trandafirii in Iasi! :D

Ce galben frumos! Stii cumva cum se numeste, Doina? Si apropo de galben, Golden Showers a decedat in urma acestei ierni. Si a avut si musuroi, si o folie dintr-un material protector. :|
 

presco

Active Member
Ma bag si eu ca musca in lapte dar cred ca e un trandafir specie Rosa foetida persiana. Il am si eu si cre ca a inflorit si la mine. Am sa vad sambata. Doina stie oricum mai bine ce e pentru ca e al ei!
 

ghia_don

Active Member
Cred ca Presco are dreptate, e un Persian Yellow, care pina anul acesta n-a avut decit cite o floare pe an..Nestiind ce e, il taiam in fiecare primavara scurt..saracul facea ramuri dar flori ..ioc..Anul trecut am studiat "problema" si am aflat ca infloreste pe ramurile din anul trecut..Iar acum...astept sa ma incinte la maxim :)

 

bradut

Well-Known Member
Este superb! L-am ochit si eu langa un gard, intr-o gradina la strada. Cine stie, poate bag foarfeca in el. :rofl:
 
Sus