Trandafiri Cornelia & co

cornelia

Fondator
Membru staff
Habar n-am. :oops: Nu reusesc sa-i tin minte pe toti. E luat de mine in primavara asta. Mai cercetez, poate am scris pe undeva.
 

v.cristina

Active Member
cornelia a spus:
Habar n-am. :oops: Nu reusesc sa-i tin minte pe toti. E luat de mine in primavara asta. Mai cercetez, poate am scris pe undeva.
si eu patesc la fel : cand ii plantez spun ca sigur nu o sa uit dar la ceva timp vantul prin memeoria mea

:( :( :(
 

cornelia

Fondator
Membru staff
A inflorit tigrat unul care trebuia sa fie roz. :rofl: E un frumos chiar daca nu are decat 2 randuri de petale. La prima floare il iert. Poate reusesc sa fac maine poze. :)
 

mymo

Active Member
E clar! aveam satirati,in dungi,cu bordura,pictati....acum apare unul tigrat :rofl:
Sunt curioasa cum arata :D
 

nick1971

Active Member
cornelia a spus:
A inflorit tigrat unul care trebuia sa fie roz. :rofl: E un frumos chiar daca nu are decat 2 randuri de petale. La prima floare il iert. Poate reusesc sa fac maine poze. :)
am observat si eu, prima floare nu se pune :) asa ma suparasem pe parc galben, prima floare a fost urata, nu a tinut mult, dar urmatoarele...
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Uitati tigratul:


Iar celalalt arata asa acum:


Nu vi se pare ca s-au accentuat marginile?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Draga, toate damele din bloc dragalesc trandafirul asta. Se foiesc pe alee, comenteaza, baga nasul in floare ... E deja o mica vedeta.
 

mymo

Active Member
Au si de ce.
Poate gasesti in catastifele tale cum se numeste vedeta.
Sunt curioasa daca "tigrisorul" nu-si modifica floarea,n-as vrea sa devina roz dar as vrea sa faca mai multe petale.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Unul nou, chinuit si el de ploi:



Alti 3 au fost scuturati de tot. Nici n-am apucat sa-i vad bine. Unul era cu flori de un roz-laptos, mici si ciufulite; altul este galben-lamaie cu 3 straturi de petale si altul portocaliu. Poate reusesc sa-i vad si sa-i pozez pana in toamna.
 
Sus