Trandafiri Cornelia & co

cornelia

Fondator
Membru staff
:rofl: In mod surprinzator si ele vor sa faca niste modificari. Insa nu cred ca se gandesc la niste modificari atat de drastice. Daca mai am nitica rabdare poate le vine si lor gandul cel bun. Oricum, ceva trebuie facut pentru ca in curand va deveni totul hatis.
 

v.cristina

Active Member
hatis sau nu eu cred ca pe langa blocul vostru pluteste o mireasma minunata ..nu? :) :) :)

sper numai sa nu le vina la consilierii vostrii locali vreo idee sa transforme gradina in parcare ca pe la noi asa se practica :eek:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nick in partea mai putin lucrata de gradina am numarat 34 de trandafiri. Dincolo, in hatis n-am indraznit sa intru ca era prea mare noroiul. Continui numaratoarea indata ce e posibil.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nick i-am numarat si pe partea cealalta (cu noroiul pana la gat, fireste!): 72. Se vede treaba ca nici vecina n-a stat degeaba din primavara si pana acum. :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pe asta cred ca nu l-am mai pozat pana acum (e in hatis, unde nu prea pot sa intru):

 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pai deocamdata e o aglomerare de plante, de asta nu fac poze de ansamblu. Ca inca nu arata ca o gradina.
 

nick1971

Active Member
cornelia a spus:
Nick i-am numarat si pe partea cealalta (cu noroiul pana la gat, fireste!): 72. Se vede treaba ca nici vecina n-a stat degeaba din primavara si pana acum. :D
sa va bucurati de ei :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nu Alfa, 72 in partea populata de gradina + 34 in partea de gradina mai putin lucrata. Nu sunt toti infloriti, dar poate se straduiesc. Si nu sunt 106 varietati, ca mai sunt si trandafiri la fel - roz de exemplu sunt multi.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
cornelia a spus:
Nick i-am numarat si pe partea cealalta (cu noroiul pana la gat, fireste!): 72. Se vede treaba ca nici vecina n-a stat degeaba din primavara si pana acum. :D
:eek: :eek: :eek: Pai inseamna ca aveti ditamai spatiul pentru gradina la bloc! Ar trebui sa le faci recensamantul, dar nu in sensul doar de numarat ci de pozat fiecare varietate in parte! :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
mai, pe cei mai multi eu i-am gasit deja plantati acolo de vecine. Eu doar am contribuit la cresterea numarului total si in general cu varietati galbene si portocalii. :) Saru'mana.

Da, intentionez sa pozez tot ce se petrece prin gradinuta.
Da, e maricica gradina.
 
Sus