Trandafiri Cornelia & co

cornelia

Fondator
Membru staff
Ma bucur ca va plac. Eu m-am topit cand l-am vazut pe cel portocaliu cu galben. N-are 2 luni de cand l-am plantat si are deja 3 boboci. Cred ca e Twin Set.
 

albela

Active Member
Cel portocaliu cu galben cred ca e ca al meu:

Cand se maturizeaza floarea se face rozie. Eu l-am cumparat drept Kronenbourg, dar desigur ca nu e.
 

v.cristina

Active Member
albela a spus:
Cel portocaliu cu galben cred ca e ca al meu:

Cand se maturizeaza floarea se face rozie. Eu l-am cumparat drept Kronenbourg, dar desigur ca nu e.
eu cred ca este Monica , sau ma insel Cornelia?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Un pitic s-a umplut de flori:



Asta e mai verzui decat pare:



Cel portocaliu cu galben pe care mai sus il pozasem boboc arata asa:



Dupa ce l-au mancat toate ganganiile de pe lume a inflorit si el:



Si un rozaliu face spectacol:

 

cornelia

Fondator
Membru staff
Habar n-am, nu l-am cumparat eu. Se tot lauda vecina cu el, cica e olandez. Ce intelege ea prin asta, nu stiu. :wink:
 

nick1971

Active Member
superbi toti :D
dar eu inca sunt socata, 80 :eek: am numarat trandafirii din gradina mea de vreo 500mp si am doar 43 :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pai asa zic vecinele mai. Eu am adus in gradina vreo 20 si ceva. Dar par sa fie totusi 80 de tufe, unele mai mari altele mai mici. O parte din gradina e un hatis de trandafiri. Daca ar fi dupa capul meu as reorganiza tot, as tunde trandafirii, as grupa crinii si bujorii, as face strat de umbra ... Ma rog... :wink:
 

nick1971

Active Member
nu zic ca nu te cred, Doamne fereste, dar ma gandesc 80 de trandafiri intr-o gradinita de bloc... pe cuvant, m-ai facut sa-mi numar trandafirii :rofl:
 

v.cristina

Active Member
cornelia a spus:
Pai asa zic vecinele mai. Eu am adus in gradina vreo 20 si ceva. Dar par sa fie totusi 80 de tufe, unele mai mari altele mai mici. O parte din gradina e un hatis de trandafiri. Daca ar fi dupa capul meu as reorganiza tot, as tunde trandafirii, as grupa crinii si bujorii, as face strat de umbra ... Ma rog... :wink:
ai de grija sa nu te ciufulesti cu vecinele daca te apuci de grupaje!! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

poate cred ca vrei sa le devastezi munca :rofl: :rofl: :rofl:
 
Sus