The Fairy

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Ba da, aia sunt...dar nu de la ei am luat. Am luat de la Romstal Garden, parca, am facut eu o confuzie...
 

Roxana Peled

Active Member
Aha...la Romstal am fost de curand.
La aia din Gradina Icoanei nu am mai fost de tare demult, cred ca e cazul sa le mai fac si lor o vizita ... nu ca as mai putea cumpara prea multe daca nu vreau sa dorm afara cu ele :)
Fairy alb :salivat:
Roz am :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai se teme ca ajungi cu ei in dormitor...cand am comandat in Italia 20 de ghivece de trandafiri sotul meu a spus ca treaba mea dar sa nu-mi imaginez ca el calatoreste pana in Romania, in masina, cu ghivece in brate si sa iau doar cati incap :rofl: Iar eu i-am spus ca daca nu vor incapea, el va trebui sa faca drumul cu avionul, ca doar n-o sa abandonez trandafirii :evil:
 

Roxana Peled

Active Member
:rofl:
20 de ghivece :eek: :visator:
Si? ... Au incaput?

Eu am vrut sa-mi aduc o iarba decorativa din State, noroc ca nu am gasit in final ca era una maaaaaare :) . O tot vedeam prin curti dar n-am avut timp sa o caut suficient de temeinic.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Au incaput...e drept ca in spatele scaunelor din fata era plin pana la plafon, cand am ajuns in frotiera romana s-a uitat ala cu ochii cat cepele la plantatia de trandafiri...unii erau infloriti :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Parere absolut personala:cel mai frumos dintre fairisti este cel rosu.Frunzele au acel verde tare care contrasteaza superb cu rosu singeriu al florilor.Si in ghiveci mare arata...mirobolant :)
 

Roxana Peled

Active Member
Sa inteleg de aici ca cei roz si alb nu? (au flori toata vara)

Offf.....ma bagati la cheltuieli :gandit:
Au astia de la multe plante ... toate culorile ... si eu am doar roz :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Al meu nu. A fost cel mai lenes dintre toti, dar nici nu e foarte dezvoltat. :(
Sunt curioasa daca cel al Gabiutei a inflorit, ca arata tare frumusel. Si cred ca il mai au pe cel alb Mada si Gabrielais.

De cel roz vei fi multumita insa, nu iti face griji. Face mici pauze, cat sa creasca lastarii noi plini de boboci.
 

Roxana Peled

Active Member
Aaaaa, e minunat atunci! :D
Nu trebuie sa fie plin de flori non-stop, sa fim seriosi ... doar sa-si mai aduca si el aminte din cand in cand sa mai faca cate ceva ...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Si cel alb a inflorit mult Carmen.La mine cel rosu a fost un pic mai lenes dar zic eu ca a fost si mai mic la inceput.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Inseamna ca problema e legata de dimensiuni. Probabil la anul vor inflori la fel de abundent si cel rosu al dvs. si cel alb al meu.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
La mine albul aproape ca n-a inflorit anul asta dar eu sunt de vina - l-am plantat prost anul trecut.
 

carla

Active Member
Eu am varianta rosie de genul feminin, adica Fairy Queen nu Fairy King :mrgreen:
Din cate am citit madam queen asta ar fi sportul lui The Fairy, in timp ce domnul King e un trandafir Meilland, oricum ce vreau sa spun e ca pe mine nu m-a impresionat deloc vara asta. A inflorit putin si are niste flori micute si uratele :( Poate pentru ca e primul an, sa vedem ce face la anul. Daca se comporta la fel cred ca o sa-l caut si eu pe King
 
Sus