The Fairy

carla

Active Member
Stai ca mi-am dat si eu jos ochelarii si am vazut ca ma uitam in HMF la Fire King, nu Fairy King :rofl:
Fairy King vad ca nici nu exista ... Oare cine e necunoscutul care se ascunde sub numele asta si e asa de floricios?
Sa vina Dan sa-l identifice :)
 

Roxana Peled

Active Member
Uau...oameni buni, dati-o in colo de treaba ...
Cu atatea minunatii de Fairy chiar ca-ti trebuie un hectar.
Hipnotizata de atatea frumuseti vazute pe la voi :hipnotizat: mi-am luat in final si alb si rosu dar gata, cel putin anul acesta nu vreau sa mai stiu ca exista si alte varietati :incapatanat:
 

dancoman

Member
Le-am scris,sunt o firma din Africa de Sud si foarte prompt mi-au raspuns in legatura cu trandafirul Fairy King:

Good day Dan
Thank you for your enquiry
SPEK Roses from Holland are the breeders of this rose – we released this rose 2 years ago
Please do not hesitate to contact us should you require further information or assistance
Rose greetings
Talking Rose
 

dancoman

Member
Iata ce raspuns am primit de la SPEK Roses:

Goodmorning Dan

Sorry for the answer delay, Im not at the office for the moment.

Rosa Fairy King is a real sport of Fariry Queen its a little more red as F Qoeen
With kind regards
Rien
JAN SPEK ROZEN B.V.

Rien Vurens

____________________________________________________________________________________
 

carla

Active Member
Aha, acum m-am lamurit
Multumesc de raspuns, eu nu m-as fi gandit in o mie de ani sa scriu la producator :)
La fel cum nu m-as fi gandit ca pe HMF nu sunt inregistrati chiar toti trandafirii existenti ... noroc cu Fairy King asta
 

dancoman

Member
Acu' (da' nu anu' asta) voi si io un rege la schimb cu regina(macar o manuta!!)..sau cu alt ,,baiat de trupa,,!
 

gabrielais

Active Member
Gabiuta a spus:
Eu sunt foarte mindra de cum s-au dezvoltat cei doi din ghiveci.Si asa cum spuneam cel rosu este de senzatie cu a lui combinatie de rosu singeriu cu verde intens (regret enorm ca nu mai este webshotul cu care ma intelegeam asa de bine :( ):

http://gabiuta.sunphoto.ro/De-a_valma_O ... 2/82130073

http://gabiuta.sunphoto.ro/De-a_valma_O ... 2/82130074
Superbi trandafirii Gabiuta, dar te rog sa ne spui si noua..unde ai gasit margarete galbene? sunt bestiale... :visator:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Georgy nu.Ghivecele le vom cara in interior caci mi-e teama sa nu crape la un eventual inghet.Nu ma intreba CUM se va produce chestia dar noi incercam.Daca nu si nu, le invelim elegant in ...ceva :)

Gabi margaretele alea le am de acum 2 sau 3 ani de la Romstal.Iarna le bag in casa.
 

adrianam

Well-Known Member
Am luat si eu in urma cu vre-o doi ani din Baumax, trei ghivece, unul era The Fairy. La ceilalti doi nu scria ce erau dar semanau foarte mult ca aspect cu cel roz. Sunt unul rosu si unul rosu-somon. atunci i-am plantat intre thuia si s-au dezvoltat destul de putin.
Astazi i-am mutat, dupa ce i-am tuns si frezat. Sper sa nu sufere prea mult si sa-mi infloreasca frumos la vara!
 
Sus