Teposi infloriti

celeste

Member
Superbe plante, Ciprian ! :visator: Si bravo cui le are in grija ! :clap:
Ti-am admirat si micuta sera unde stau frumos oranduiti. Din ce e facuta ?
Cat e de "umeda" vremea pe acolo ? Cactusii ii tii si vara in sera ?
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc frumos.
Intr-adevar statea cu floarea intr-o pozitie in care imi era greu sa o observ.Dar mi s-a parut ca are ceva alb pe acolo si ma gandeam ca poate cine stie....Oricum bucuria a fost mare pentru ca,desi il am de multi ani, e primul an in care infloreste la mine.
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Buna seara!
Nu am vazut pana acum inflorita aceasta specie de Mammillarie, dar am ramas placut impresionata. Felicitari pentru modul in care arata planta in general si pentru fotografii! :clap: :marfa:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Da, super planta, super gradinar! :wink: Asa isi arata recunostinta pentru modul in care este ingrijita! Ambele parti merita :clap: :clap:
 

sorina

Active Member
Punkeru splendida Mammilaria ta , parca e ireala :visator: :visator: :visator: :marfa: :marfa:
Acum pe linga ce vad la voi mereu , am sa va arat timid si ceva dintr-ale mele
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Felicitari Sorina! :clap: Si teposii tai sunt frumos infloriti, dar bicicleta m-a topit de tot! :indragostit: Chamacereusul sylvestrii a incalecat-o de tot! :roll: :fluierat:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Nu stiam cum se numesc plantele cu flori galbene, dar parca m-as baga sa le "pastoresc" un pic si eu! :wink: :)
 

gino

Member
Este cu adevarat o suculenta splendida...
La mine...

Sa-mi spui cand vrei Carmen, pentru tine mai am.... :D
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Acest gen de cactus imi place! :indragostit: :roll: Areolele, spinii ...... ca sa nu mai vorbesc de culoarea florii :fluierat: ! :marfa:
 
Sus