Teposi infloriti

Blitz

Active Member
sarselia a spus:
Blitz a spus:
Imi place contrastul intre planta aparent "dura" si gingasia florilor :D

Si Rebutia mea a avut flori, exact cand am fost plecata in weekend, putea sa ma astepte fata :wink:
:rofl: :rofl:
Fetele stii tu cum sunt ele...de obicei se grabesc...
Lasa ca va mai inflori ea.
Adina-Ioana sunt superbi!
Sa iti traiasca!
Ai avut dreptate, Sarselia, am descoperit boboci noi in formare :D

Superbi cactusi, Adina-Ioana si sicamin :D :D :D
 

adrianam

Well-Known Member

magda

Active Member
Moderator
Stai linistita Adriana, asa trebuie sa arate :D Superbi teposii vostrii fetelor. Sa va traiasca !
 

marioara

Member
Felicitari pentru teposi fetelor! Sunt minunati! La mine la servici este o explozie alb-rozalie, au inflorit echinopsii.
 

Blitz

Active Member
Superbe flori! Apropos: putin off topic, dar nu stiu unde sa intreb: ieri a fost dupa masa o super-ploaie la noi, a "inundat" si cactusii ca vantul a batut exact inspre ei. Credeti ca ar trebui sa fac ceva? Ca e apa si in tavitele lor :!:

Acum e soare :D
 

Valitza

Member
La fel mi s-a intamplat si mie,si de frica sa nu pateasca ceva,eu le-am schimbat pamantul si i-am pus intr-un loc mai ferit .Si cred ca le-a placut deoarece s-au pus pe facut bobocei :)
 

Blitz

Active Member
Nu stiu daca ar trebui sa le schimb pamantul, ca doar i-am pus acum vreo 3 saptamani si cresc si au si ceva bobocei. Mi-e sa nu-i stresez :wink:

Locul in principiu este ferit, numai ca ieri a dus vantul ploaia exact inspre ei :(

 

magda

Active Member
Moderator
Golesti tavitele de apa (nici nu ar trebui sa aiba asa ceva) si lasi plantele in pace. Nu este necesara transplantarea. Va dati seama ce munca ar fi pt. colectionarii care isi tin plantele afara, expuse intemperiilor daca la fiecare ploaie s-ar apuca de transplantari ?
 
Sus