Teposi infloriti

D

dyayzh

Guest
Nu este sigur Lewisia :D Dar as dori si eu una micuta, daca se va mai putea :oops:
 

irinabv

Active Member
Moderator
Pai maine ma duc si le iau pe toate. Daca mai au, ca pe asta am luat-o acum o saptamana. Daca nu, facem cumva sa o inmultim pe asta. Ca am vazut ca suculentele se inmultesc si daca nu vrei.
 

irinabv

Active Member
Moderator
Pai asta banuiesc si eu ca sunt puiuti. Le-am zis flori, ca seamana cu niste floricele. Dar seamana si cu planta mama, de-aia mai degraba sunt pui.
 

magda

Active Member
Moderator
sunt atat de fericitaaa - melocactusul meu a facut 2 fructe si a inflorit o mamilarie necunoscuta. Le-am facut poze, dar din pacate nu pot sa le copiez in album nu stiu din ce cauza. S-ar putea sa fie din cauya programului meu de descarcare- deschidere, este unul nou. :(
 

irinabv

Active Member
Moderator
Desi sunt cam off-topic, am ramas datoare cu un raspuns la plantuta mea. Din pacate in Metro nu mai aveau. Mai era una dar cam rupta, si fara pui, doar niste tije lungi :eek: Oare asa se face si a mea? oricum o mai lasa sa creasca si incerc sa prind puiutii. Va tin la curent pe topicul de suculente.
Pana atunci ma delectez cu teposii vostri si astept si eu sa vad daca imi infloresc pufuletii.
 

rodica05

Member
Bravo, Magda, sa-ti traiasca toate, sa te bucure de flori mereu!
Plante frumoase, sanatoase si bine ingrijite.
 
Sus