Strepto-Ce varietati am in colectie

emeclau

Active Member
ca sa puteti dormi noptile, am sa va povestesc aici, ce varietati am achizitionat eu pana acum :)
1. Emily's Song- variegata (cu galben)
2. Iced Amethist Showoff- variegata ( cu alb)
3. Jaco's Gem - floarea cu verde!!
4. Snow Plum Pretty- variegata ( cu alb)
5. Iced Wine - variegata ( cu alb)
6. Iced Artistry - variegata ( cu alb)
7. Moonlit Magic - variegata
8. Goose Egg - flori care miros!!!
9. Heaven Scent- flori care miros!
10. Kahori - varietate japoneza cu flori parfumate!
11. Bethan
12. Midnight Flame
13. Watermelon Wine
14. Cynthia
15. Chorus Line
16. Amanda
17. Chloe
18. Dinas
19. Heidi
20. Daphne
21. Olwen
22. Happy Snappy
23. Roulette Cherry
24. Katie
deocamdata atat...dar mai urmeaza!!!! :rofl:
 

emeclau

Active Member
cei pe care i-am cumparat ( vreo 15-16) sunt pui :)
asa ca, am sa va delectez si cu poze.. anul acesta, chiar 8)
pana atunci, suspans!
Fleur, cand ai cumparat de la Dibleys, cat a trecut pana au inceput sa infloreasca?
 

emeclau

Active Member
sunt asa de fericita! mi-au sosit variegatele ( 6 la numar) :whew: :) :) :) :dans: :dans:
din frunzele usor accidentate, am si pus la inmultit...sunt foarte curioasa cum evolueaza!
le-am pus si pet in cap la fiecare, la mine asa merg cel mai bine, inclusiv frunzele de violeta!
 

emeclau

Active Member
pai daca trebe neaparat, atunci am inteles, sa traiti :rofl:
totusi, mai am nevoie si de aparat..momentan e indisponibil, dar rezolv eu cat de curand!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
emeclau iti doresc muuuuuuulta, muuuuuuuuuulta bafta si sa se prinda toate! Si cand vei face rost si de aparat sa ni le si arati...
 

miha

Member
Arata foarte bine, Emeclau...bafta cu ei si asteptam puisorii... :wink: Stam cu ochii pe tine... :rofl:
 

michaela

Active Member
Frumoasa pepiniera ta cu strepto...... asa ma bucur ca ai primit frunzele.......... :D , in felul asta vor fi si pe-ale noastre meleaguri frumuseti :visator:
Bafta Eme! din tot sufletul iti doresc!!
Eu am primit frunze comandate in SUA(cele de ma vaitam ca n-au ajuns) dupa 4 luni..... data era din aprilie, asa cum mi-a zis ca le-a pus... stampila de avion , recomandat :roll: ... nu si-a explicat nici tipa de la vama.... in orice caz... erau frumos ambalate in pungute ... insa erau lichide :( :cry:
 

emeclau

Active Member
Doamne, Michaela! ce pacat .... :cry: :cry:
ar trebui sa ii dai in judecata ....numai ca e cheltuiala mare si cred ca, inutila ...
imi pare tare rau !
 

michaela

Active Member
Eh!
Pe cine sa dau in judecata?
ca posta romana cand a ajuns mi l-a dat.......
de la ei a facut.... eu stiu?? inconjurul lumii, de-asta eu m-am lecuit ... nu mai cumpar nimic de pe celalalt continent, insa sper sa fie doar ghinionul meu! :wink:
Asa.... ca....... ma bucur cand vad ca tie ti-au ajuns........ :wink: :D :marfa:
 
Sus