Starkl - garden

carmenushka

Active Member
Facem dragelor, ma ocup eu, promit, dar nu chiar acum, sa mai treaca vifornita asta, sau sa facem acum? sa deschid topic de comanda?
 

happy

Well-Known Member
Eu am facut deja comanda ,sa fiu primul.Am facut cu inca 3 persoane din Slobozia,este mic comisionul ,30ron se merita sa faci si singur! :D
 

Rose

Active Member
carmenushka a spus:
Facem dragelor, ma ocup eu, promit, dar nu chiar acum, sa mai treaca vifornita asta, sau sa facem acum? sa deschid topic de comanda?
Yeeeees! Un pupic pt burtica! :oops: Cand vrei tu, numai sa nu ne trezim cu stocurile epuizate!
 

elipopa

Active Member
as vrea si eu, daca faceti comanda comuna:
Crin - asortat 24,90 LEI Unităţi de împachetare: 10 buc
Colectie Brumărea 19,90 LEI Unităţi de împachetare: 5 buc

apropo nu a luat nimeni anul trecut colectia de Phlox? sunt curioasa daca au corespuns culorile din oferta cu ce a rasarit!
 

carmenushka

Active Member
Si pe mine ma tenta dar am tot auzit ca trimit plante anemice...hai ca deschid topic de comanda la "Furnizori"
 

elipopa

Active Member
ploxul am vazut ca trimit radacina nuda!
Eu am luat anul trecut de la Anthesis si au crescut foarte bine, pentru mine e important sa fie culoarea pe care o doresc, phlox-ul se inmulteste repede si am rabdare un an doi sa-l vad tufa mare, numai sa fie culoarea potrivita!
Ma mai uit prin topik-ul de phlox sa vad poate a scris careva de colectie!
 

anette_b

Member
se supara cineva daca ma retrag de la comanda aceasta ? m-am bagat in prea multe cheltuieli si azi am luat un pachet mare de gladiole de la bricostore. asa ca pt vara ar fi suficiente...

scuze !
 

carmenushka

Active Member
Anette, comanda am dat-o cand am inchis lista acum astept sa ma anunte ca incep livrarile ca sa strangem banii asa ca atunci cand ma anunta va anunt
 

victoria222

Active Member
Ii rog frumos pe forumistii care au cumparat trandafiri de la Starkl sa-mi spuna cum au fost. Raportul calitate-pret este bun? As vrea sa comand de la ei vre-o 10 bucati si n-as vrea sa am surprize. Din cate am inteles ei livreaza plante la ghiveci cam mici si pipernicite, dar trandafirii sunt altceva. Va multumesc anticipat. :hug:
 

bebe Iris

Active Member
:D Eu nu am avut noroc sa-mi supravietuiasca niciunul, dar am vazut ca sunt si fete foarte multumite de ce au cumparat. Eu i-am cumparat primavara si de aceea nu este foarte concludenta experienta mea cu ei.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
La mine trei din patru au fost ok - singurul cu care n-am avut noroc e Maurice Utrillo. Oricum, trandafirii din toamna sunt mult mai ok decat butasii din primavara.
Victoria, te-ai uitat si prin magazinele de gradinarit unde au trandafiri in ghiveci la reduceri?
 

nick1971

Active Member
eu doar primavara am luat de la ei trandafiri, anul trecut am luat 4, toti sunt ok, anul asta am luat 10, supravietuitori -9
 

nicol

Member
Eu am cumparat doi trandafiri in primavara. Butasi frumosi si sanatosi, au supravietuit amandoi. Florile facute par sa confirme si faptul ca sunt soiurile comandate de mine.
 

victoria222

Active Member
Multumesc mult pentru promptitudinea raspunsurilor. Gradinar1, nu m-am uitat prin magazine pentru ca nu prea am cum, stau aproape numai la tara iar cand vin la oras n-am decat un OBI in traseu si acolo au numai preturi aberante. Demult am renuntat sa ma uit la sectorul de flori de la OBI. Cred ca o sa-mi incec norocul cu starkl, imi doresc mult Dames de Chenonceau si numai pentru asta si vreau sa cumpar de la ei, dar daca tot fac o comanda, mai adaug vre-o 10 trandafiri, ca sa nu platesc transportul degeaba...cunoasteti logica, nu-i asa? :giggle:
 
Sus