Starkl - garden

cristinaf

Well-Known Member
Multumim si asteptam sa soseasca. :D

Eu astazi am primit un plic din strainatate, :eek: :dans: inseamna ca posta romana isi face datoria chiar si de sarbatori. :clap:
 

cristinaf

Well-Known Member
A ajuns hortenisa mea cu bine si ce-mi place de ea ca e plina de lastari... :indragostit:
Multumesc inca o data bebe Iris. :hug:
 

nick1971

Active Member
George a spus:
Eu sunt nemultumit de Starkl :( as fi preferat sa mai pun cativa banuti in plus si sa cumpar plante cat de cat ok. Mi-am cumparat 4 ierburi de pampas care sunt lesinate rau, mai bine zis cateva fricele uscate. In afara de liliacul de vara si akebia, celelalte plante arata destul de rau.
Uitati un exemplu:
Asta e poza pe care o au ei pe site pt miscanthus stuful japonez si asta e una din cele trei plante primite de la ei
George le-a trimis mail cu poze la plante, le-a spus ca-i nemultumit si au trimis altele care aratau ok... gratis
inlocuim bila neagra cu una alba :)
 

adrianam

Well-Known Member
Am observat ca la multe fete, plantele primite s-au dovedit altceva decat au comandat!
Poate ar trebui sa detaliati aici, cei care a-ti avut surprize, pentru ca la o viitoare eventuala comanda sa avem in vedere si acest aspect! :wink:
 

gabrielais

Active Member
eu am numai cuvinte de lauda; am primit niste trandafiri vigurosi (acum in primavara), care s-au prins toti fara exceptie si evolueaza foarte bine; cam intr-o saptamana voi avea si primele flori, care nu ma indoiesc ca vor fi exact ce am comandat; eu personal sunt foarte multumita si voi mai comanda de la ei. poate sunt si pareri negative ale altor fete, e posibil ... dar la mine a fost ok comanda.
 

irinabv

Active Member
Moderator
Eu am comandat doar hortensia Vanille-Fraise care acum are bobocei. Sunt lunguieti, deci am foarte mari sanse sa fie chiar ea :D Eu una sunt multumita deocamdata.
 

bebe Iris

Active Member
Ultimii trandafiri pe care i-am comandat nu s-au prins, cred ca au taiat mult prea scurt radacinile. Hortensia Tivolli nu este ca-n reclama, dar pot pune pe seama pamantului din gradina faptul ca floarea este rosie nu violet. Clematita Mazury nu este Mazury ci Comtesee.
 

gabrielais

Active Member
da Ramona, uite, o multime de factori pot influenta plantele noastre...eu de ex n-am fost deloc multumita de Coral...cam jumatate din trandafiri au murit iar cei ramasi sunt anemici tare....eu stiam ca ei tin trandafirii in pivnita iarna si exista riscuri la plantarea de primavara, dar in comparatie cu starkl am fost dezamagita de Coral; asta nu inseamna ca nu voi mai comanda de la ei..exista riscul sa nu le fi placut locul, sau poate au primit prea putina/prea multa apa..etc...tot felul de chestii....eu imi asum riscurile si ma straduiesc cat pot sa tin plantele in viata; altceva n-am mai comandat, dar pentru hortensii si clematite am facut o noua fixatie asa ca la anul voi comanda mai multe.. :wink:
 
Sus