Starkl - garden

anasstasia

Active Member
Fetele, voi care ati luat trandafiri, i-ati musuroit? Eu abea simbata viitoare merg la tara sa plantez si ultimii 3 trandafiri si nu stiu daca sa-i mai musuroiesc sau nu. Mai ajung ulterior la tara peste o luna.
 

iris

Active Member
Eu nu i-am musuroit. Cand i-am plantat am avut grija sa nu rup lastarii tineri si sa nu-i acopar cu pamant.
 

gabrielais

Active Member
azi am primit si eu comanda...!!!! foarte foarte frumos arata trandafirii, extrem de ok ambalati (se vede ca nu au incercat sa faca economie la ceva, ci marfa sa ajunga ok la client); un singur catarator era mai amarat asa cu 3 ramuri mai mici, in rest ramuri groase, verzi, frumoase...plus cadou pachetul cu aranjament alb-rosu..
impecabil, mi-a placut, voi mai cumpara de la ei..sper ca in toamna sa aiba oferta mai bogata si variata; bravo lor pana acum!! sper sa se prinda si trandafirii...nu ii voi musuroi nici eu ca e cald de-acum..doar putin putin mai inalt pamantul in jurul lor..oricum ochii sint dorminzi pe ei..asa ca au toate sansele; sper;
singurul minus curierul GLS ...care in loc de ieri a ajuns azi, desi coletul aparea ca intrat in depozit de pe 14.04.orele 23;
mult succes si voua, sa se prinda florile si la vara sa ne si laudam cu primele rezultate :wink:
 

bebe Iris

Active Member
Am primit-o astazi. :D Abia acum am putut sa intru pe net.
Arata bine, e cam de 30 cm inaltime, de un verde foarte inchis, sanatoasa.
Arata bine plantutele, nu prea mari dar vii. :D Asta conteaza cel mai mult.
Riana, nu mai stiu exact ce arbusti sau tufe ai comandat, dar cred ca este una de-a ta(voi verifica maine, cand le voi impacheta pentru expedierea spre voi) este intrata in vegetatie bine de tot, are si boboci.
 

riana

Active Member
bebe Iris a spus:
Am primit-o astazi. :D Abia acum am putut sa intru pe net.
Arata bine, e cam de 30 cm inaltime, de un verde foarte inchis, sanatoasa.
Arata bine plantutele, nu prea mari dar vii. :D Asta conteaza cel mai mult.
Riana, nu mai stiu exact ce arbusti sau tufe ai comandat, dar cred ca este una de-a ta(voi verifica maine, cand le voi impacheta pentru expedierea spre voi) este intrata in vegetatie bine de tot, are si boboci.
poate e deutzia sau iasomia. e marisoara? :)
 

bebe Iris

Active Member
Da e deutzia, dar nu cred ca va inflori, frunzele sunt cam afectate de caldura, asa mi se pare. Si iasomia este mare. Hortensiile micute, dar verzi...inafara de Vanille Fraise, care sunt mai mari decat plasticele in care au venit impachetate.
 

cristinaf

Well-Known Member
Multumim bebe Iris ca ai grija de plantutele noastre si sarbatori fericite in continuare. :rose:

Eu am inghitit in sec cand am citit ca hortensiile sunt toate verzi in afara de vanilla fraise :mrgreen: , iar dupa m-am dumirit ca e de bine si acestea sunt mai marisoare. :D

In cazul clematitelor mele cumparate de la starkl, constat ca le merge bine, cel putin deocamdata nu am de ce sa ma plang. Au inceput sa creasca si vad ca se aplica si in cazul lor vorba cu cel din urma va fi cel dintai, deoarece cele doua care erau cele mai mici au luat-o cu avant in sus, dar sper ca nu se vor face de rusine nici celelalte. :)
 

bebe Iris

Active Member
Nu-ti face griji Ika, arata tare bine hortensia ta. :D
Dar nu mi-ai dat adresa la care s-o trimit...sau nu o gasesc eu...
Te rog mult!!! Coletul l-am facut acum 10 minute si maine dimi il duc la posta. Poimaine nu am cum sa merg...
La fel Miki si Sannamaria, va rog mult adresele :rugaciune:
 

cristinaf

Well-Known Member
Din pacate mesajul este inca in cutia cu mesaje in curs de trimitere. :(
Nu stiu cum as putea sa-ti trimit adresa altfel. :?
Sper totusi sa ajunga. :(
 
Sus