Spanz (Helleborus)

mirela06

Active Member
:rofl: Lasa ca tot a facut ceva.
Fii bucuroasa. Poate ai este inca rusine ca nu are destule frunze. Florile le scoate el, iar daca-i mai tirziu, te vei bucura mai mult de el, iar noi o sa ti-l admiram.
Asa ca ...avantaj, Alfa :)
 

mirela06

Active Member
Ce daca. Si alea sunt minunate. :)
Parca ai spus ca le-ai luat din padure.
Si eu ar fi trebuit sa iau, mai ales ca am avut ocazia cind am fost la nasi, la munte. Am dat de unul mov inchis.
Speriata (atunci nu stiam ca spinzul poate avea si alte culori) nu l-am luat si ma gindeam ca desi seamana cu spinzul acela verde, are alta culoare :eek: .Ce sa-i faci! Asa-i cind esti mic . Acum am crescut mare si ma dau tare :rofl: Na ca au dat iar versurile in mine :rofl:
 

aleynad

Active Member
Moderator
da, din padure l-am luat :D
era singurul in nuanta asta, tocmai lucrul acesta m-a atras la el :D
 

ghia_don

Active Member
Daniela, uite ce frumos ii sta la mine in gradina :D
Mi l-am dorit foarte mult si datorita tie, acum il am :dans:
 

aleynad

Active Member
Moderator
stiu, draguta, ti i-am vazut in album :)
m-au distrat proptelele :rofl: asa sunt din cauza transplantarii, dar isi vor reveni dupa un timp :wink:
 

ghia_don

Active Member
:rofl: :rofl: se strimbasera un pic in pachet si a trebuit sa le pun ceva sa le sustina florile, ca altfel stateau pe pamint...
 

mirela06

Active Member
:rofl: Uite ca eu nu am prea fost atenta ca-i faceam niste versuri cu proptelele.
Bine ca le-a pus. Florile au avut astfel si au un ajutor in plus si nu se chinuie s-o ia greu la ”urcare” :)
 

alfa

Active Member
Mirela, ai avut dreptate!!!! Helleborusul meu, dupa ce s-a imbracat cu niste frunze maaari si lucioase, acum a scos si un bobocel mov inchis, manca l-ar mama. Abia astept sa se deschida :dans:
 

alfa

Active Member
Multumesc fetelor! De-ati stii de cand il pandesc :rofl: . Dar acum sunt multumita :) Asta e prima floare dar mai are bobocei pe langa.
 
Sus