Sieberz

presco

Active Member
Merci! Am studiat catalogul si am gasit chestii interesante. Am pus deja ochii pe niste heuchera! :wink:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumim mult.Si eu am pus ochii pe cateva frumuseti.Acum sunt curioasa si care vor fi preturile... :roll:
 

iris

Active Member
Catalogul in limba romana inca nu poate fi rasfoit dar la Produse sunt deja actualizate cateva pagini . :)
 

elaelena

Member
totusi unele produse sunt foarte scumpe comparativ cu preturile de la noi, cum ar fi trandafirii si clematitele( ma refer la soiurile existente si pe piata romaneasca)
 

iris

Active Member
Catalogul inca nu poate fi rasfoit dar la Produse sunt deja actualizate cateva pagini. Sunt plante noi ( descrierea plantelor e in magheara probabil actualizeaza prima data catalogul in limba magheara si doar pe urma traduc si in catalogul nostru ) De exemplu Yucca gloriosa
http://www.sieberz.hu/index.php?content ... =1&page=10 . Toate noutatile sa zic asa sunt descrise in magheara deocamdata .
Poate nu vor fi chiar toate produsele din catalogul nemtilor dar speranta moare ultima. :)
 

elaelena

Member
..am remarcat si eu yucca respectiva, chiar ma gandesc sa o comand,sper sa fie la fel de rezistenta ca si varietatea alba
 

doina2009

Member
Amalia2008 a spus:
Buna tuturor! De un an de zile visez la Fuchsia rezistent la ger, acum m-am hotarat sa fac o comanda... As vrea sa va intreb, daca a mai comandat cineva asa ceva, daca a ajuns bine... Daca eu comand acum, va ajunge acum, cand vremea e instabila? Mai doreste cumva cineva sa faca o comanda? Eu am gasit aici... ce ma sfatuiti?
http://www.sieberz.hu/index.php?content ... 1#termek95
Fuchsia rezistent la ger, am luat eu, dar nu este diferita la floare de cea normala si creste foarte greu. Plantele, au fost cam de 12cm, la livrare.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Si eu am comandat aceasta fucsia acum 1 an , in toamna/a trecut fara probleme peste iarna, a fost plantata intr-un loc mai protejat, in care apa nu stagneaza, astfel incat riscul de inghet a fost redus. Din pacate eu nu am reusit sa o trec peste vara... asa ca mi-am comandat alta, din cea cu flori alb cu rosu. Aceasta a rezista cu brio peste vara si a inflorit frumos, sunt insa curioasa daca va trece peste iarna.
 
Caramell, mi-ar placea sa stiu si eu daca ti-a rezistat, la primavara poate ne spui si noua! :)
Va multumesc amandurora pentru raspuns... Cred ca o sa comand saptamana viitoare! Mi-a ramas gandul la ele! Multumesc! Daca ziceti ca v-a tinut peste iarna, e perfect!
 

nick1971

Active Member
Amalia2008 a spus:
Caramell, mi-ar placea sa stiu si eu daca ti-a rezistat, la primavara poate ne spui si noua! :)
Va multumesc amandurora pentru raspuns... Cred ca o sa comand saptamana viitoare! Mi-a ramas gandul la ele! Multumesc! Daca ziceti ca v-a tinut peste iarna, e perfect!
comanda o poti face oricand doresti, livrarea... doar in perioada propice ptr plantare, daca faci o comanda mare livrarea se poate face in mai multe transe, platesti doar odata transportul. eu am luat multe plante de la ei, au fost ok, in schimb la plantele de balcon culoarea florilor nu a fost tocmai cea din catalog, un ex la mine muscata galbena :) si muscatele portocalii si mov
 

elipopa

Active Member
eu nu cred ca mai comand la ei, au taxele mari si am avut anul trecut mai multe surprize, am luat si eu muscate, nu au fost culorile din catalog dicentra la fel, primula de fapt a fost hosta, gladiolele nu au iesit asa cum erau in catalog, crocosmia a facut niste floricele anemice si decolorate, nu rosu aprins cum erau in catalog, crinul lolly pop a iesit roz,ciclamenul peren din 6 bulbi nu au rasarit decat trei care au facut floricele anemice, sunt curioasa cum o sa treaca iarna!
In final am fost cam dezamagita de produsele lor, de bulboasele de vara si de muscate!
 

presco

Active Member
Da, a aparut, l-am rasfoit si dezamagitor...cam tot plantele de anul trecut...Ce era mai interesant in catalogul nemtesc nu se regaseste si aici. Si vroiam asa de mult colectia de heuchera... Tot la Bakker raman. Sper sa aiba o oferta mai diversificata si taxa de livrare neschimbata.
 
Sus