Sem Luca

A

Anonymous

Guest
fdana a spus:
da chiar au
eu am cumparat 6 feluri de clematite si 2 de magnolii :D
Te rog mult, daca iti mai faci drum pe-acolo, poti sa-mi cumperi si mie 2 magnolii?
 

sicamin

Member
Mignon magnolii aveau de 3 feluri : alba stelata mirositoare,mov si alba cu flori mari. Pretul este 10 ron la toate (clematite,lonicera,hortensii,etc)
Eu am luat alba stelata.
 
A

Anonymous

Guest
Super! Problema e ca nu ajung la ele. Doar daca ma ajuta cineva din Timisoara si se "incurca" sa duca un colet la posta. Banuiesc ca nu sunt foarte mari magnoliile, nu?
 

sicamin

Member
Nu sant mari plantele 9x9x38 cm,sant in ghiveci cu pamant, si cred ca prin posta nu se renteaza ca e cam scump.
 

nicoleta

Member
Draga Sica, ne consolam daca ne arati frumusetea de clematita rosie inflorita la tine in gradina, alaturi ce celelalte frumuseti!
 
A

Anonymous

Guest
Sica, draga mea, eu credeam ca sunt cu radacina nuda. Asa ca ma abtin si ma multumesc sa le admir pe ale voastre.
 

fdana

Member
din pacate depozitul de la sem luca este foarte sarac si cei de acolo au spus ca nu mai aduc marfa
ce mai era :cativa bulbi de begonii,cala alba,abutilon rosu,datura roz ,plumbago si mai cateva feluri de flori de gradina
magnolii erau doar mari cu pret 80-100
 

Hariclea

Member
Fetele care sunteti din Timisoara, imi spuneti si mie, va rog, cum se ajunge la Sem luca? Sau macar orientativ pe langa ce este?
Eu n-am fost niciodata la Timisoara dar voi ajunge miercuri pentru cateva zile si as vrea sa "vizitez" printre altele si acest furnizor! :mrgreen:
 

vivi23ro

Member
cauti piata ,, badea cirtan'' o sa vezi o biserica pe colt, in dreapta , de la acel colt mergi la dreapta la a 2 poarta mare cu curte o sa fie sem luca , are si firma agatata afara , sus
 
ieri au primit marfa la sem luca. a fost cineva ieri la timisoara si mi-a luat 6 butasi de trandafiri. abia astept sa ma bucure cu floricele :rofl:
 
Sus