Scadoxus

D

dyayzh

Guest
Cred ca eu m-am grabit cu verdictul ca e mucegait bulbul :cry: Dar asteptasem 2 luni si nu misca nimic...nimic :cry: In primavara fac comanda musai de un bulbisor :D
 

marean

Active Member
Vazusem la Eutopiagardens,in oferta generala (nu se mai primesc comenzi pana prin martie din aia),insa mi s-au parut scumpi bulbii - 1 bucata aproape 10 euro .
Erau,intr-adevar,si mai multi bulbii la o oferta mai buna,insa trebuiau mai multi doritori !
 
D

dyayzh

Guest
Mareane..bate palma cu noi ca stiu eu sigur ca o sa luam mult mai ieftin :) Nu ai incredere in mine?!?!
 

marean

Active Member
Cum sa n-am incredere :p ,tu esti mama reducerilor prin florarii !
Mai vorbim cand gasesti :wink: !
 

adana

Member
wow,eu nu cunosteam aceasta floarea.dar am vazut pe a corneliei inflorita,si e o splendoare.miros are?se gaseste pe la noi prin brico.sau metro?si cam la ce pret.
e minunata!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nu are miros si n-am vazut sa se gaseasca prin hipermarketuri. Pretul este pana in 20 lei.
 

jkati

Member
Este cea mai lenesa planta. Am pus bulbul in pamant in aprilie. Abea acu 3 saptamani a iesit din pamant si aum are 2 cam.In ritmul asta nu stiu cand va mai inflori.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nu va faceti probleme, creste in timp ce se dezvolta bobocii. Nu e lenes, e doar mai ciudatel.
 
Sus