Rona Land

anasstasia

Active Member
Stau cu inima strinsa pentru trandafirii mei cumparati de la Rona Land. Eu i-am musuroit si i-am si astupat cu pet. O sa va pot spune ceva clar in primavara. Atunci voi vedea citi supravietuitori sint. Daca voi fi multumita voi mai cumpara de la ei.
 

anasstasia

Active Member
:rofl: :rofl: :rofl: Nu, in Teleorman. Insa auzisem pe la stiri ca in Bucuresti vor fi - 25 grade Celsius in acest weekend. Si imi amintesc si de -30 grade, insa probabil ca era cea mai scazuta temperatura la nivelul tarii.
 
anasstasia a spus:
Stau cu inima strinsa pentru trandafirii mei cumparati de la Rona Land. Eu i-am musuroit si i-am si astupat cu pet. O sa va pot spune ceva clar in primavara. Atunci voi vedea citi supravietuitori sint. Daca voi fi multumita voi mai cumpara de la ei.
Eu nu mi-as face atatea griji.In fond nu-i putem lua in casa.Acolo e locul lor!Ai mei sunt doar ingropati ceva mai adanc.Musuroiti e deja mai mult.Pet n-au,doar ca sunt complet sub zapada.Lastarii pusi in toamna sunt sub pet si i-am controlar azi:arata bine.Las'ca schimbam impresii daca ni se duc :)
 

mihai63

Member
Pentru iubitorii de trandafiri ,ca doar vine primavara,nu?
- Alinka

- Sunblest

- Bel Ange

- Aida

- Mr. Lincoln

- Casanova

- Beaute

- Doris

- Caressa

- Peace

- Kronenburg

- Reine des Violetes

- Queen of Bermuda

- Kimono

- TomTom

- Limelight

- Sterling Silver

- Double Parfume

- Tanor Star

- Phariser Charme

- Gaumo
PRETUL ESTE DE 5 LEI PENTRU UN BUTAS.
- Urcatori: Kormun, Swan Lake, Parade, New Dawn, Orange, Golden Showers[/b]
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Depinde ce fel de trandafiri te intereseaza.La noi in piata am vazut asa zis trandafiri de camera,cu floare mare si creata,foarte frumosi,la 12 ron.
 

fdana

Member
Ma intereseaza theahibrizi(am gasit aici cand a fost expozitia din mai plantati direct in ghivece si mi-au placut foarte mult).Mai ales Mr Lincoln si Sterlingul.
 

fdana

Member
Multumesc Mihai insa eu nu am gradina si trandafirii mei stau in ghivece mari in curte asa ca nu ma incumet sa iau mai multi pentru ca nu as avea loc unde sa ii pun.Pt acestia am loc in curte unde au soare dar desi am loc mai mult trei sfert din curte este intre case (inalte) si nu ar avea soarele necesar.Cea am luat eu de la expo de anul trecut merg foarte bine si de aceea m-am incumetat la inca doi(acestia doi) ,caci as fi luat de aici insa aici aveau la 10 lei trandafirii in ghiveci infloriti insa aveau soiuri limitate:Double Delight si mai doua soiuri care nu imi vin acum in minte.
 

anasstasia

Active Member
Toti trandafirii plantati in toamna s-au prins. Deci, ma declar multumita. Acum sa vedem daca se dezvolta si daca infloresc.
Vreau sa mai cumpar 7 trandafiri. Oare s-a schimbat pretul la cataratori? In iarna i-am cumparat cu 5 lei. Stie cineva?
 

mihai63

Member
Sincer nu mai stiu deoarece am cumparat la gramada acum doua saptamani.
Trandafiri,spirea si trei magnolii plus alte doua plante al caror nume nu imi amintesc acum.
Cel mai bine este sa suni.
 

anasstasia

Active Member
Am sunat si.....m-am socat :rofl: :eek:
Trandafirii in iarna i-am cumparat cu 5 lei iar acum se vind cu 15/20 lei. Deci, comanda cade. :cry: :cry: :cry:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Sincer, daca sunt in ghiveci si numai asa pot fi sunt chiar ok. Eu mi-am luat trandafiri cu radacina nuda si am dat 14 RON/buc, cu transportul inclus, e-adevarat...
 

anasstasia

Active Member
Cei de 15 lei sint in cutie, iar cei de 20 lei sint in al 2-lea an, deci mai dezvoltati. Probabil cei de 20 lei sint in ghiveci.
Eu stiu ca nu pare un pret mare, insa pentru cum mi-am facut eu calculele, este mare. In iarna am cumparat cu 5 lei. Acum pretul este triplu. Pentru mine conteaza, mai ales ca vroiam sa cumpar mai multi. Asta e, ne resemnam.
 
Sus