Pomi fructiferi - discutii generale

A

Anonymous

Guest
adi o ,
multumesc frumos pt. raspunsuri,miine ma duc cu cersitul.... :D
 
A

Anonymous

Guest
:rofl: :rofl: :rofl:
the ex=fost prieten,..dar n-ai "vazut tot"mai uita-te de jur imprejur..chiar si la subsolo (semnatura).Ai remarcat poza ?


p.s nimic dintot cevzi nu-i pt. tine.Imi pare rau ca n-am indraznit sa te rog sa tragi o fuga la Iasi de la Bacau.Am oscilat sa-ti spun ,sa nu-ti spun...Daca mai vii la Bacau,te rapesc aici,punem si-un Cotnar" pe masa.Unchi-miu a fost 30 de ani director acolo.
 
A

Anonymous

Guest
Observ ca pe aici circula,cu viteza mare ,un nou venit,imi permit sa-i sugerez sa mearga la topic-ul Gradinari sa se prezinte,nu de alta dar e asteptat de multe Xantipe si si mai multe Phainarete.Doresc pe aceasta cale sa-i aduc la cunostinta ca in Bucuresti se afla casa memoriala George Bacovia.
 
A

Anonymous

Guest
Defne,ti-am raspuns acolo,nu-s nou venit is "rebranduit"..se poarta.Adica papagalu' e tot ala dar si-a vopsit penele.
Am facut cerere la imparatie,si dupa o spaga consistenta(o valiza cu bulbi invizibili) s-a aprobat.
Dar smochiniii...?
:D
 

mihai63

Member
Felicitari,am ramas fara cuvinte.....iar cu livada e o idee foarte buna chiar daca va necesita multa munca.
 
A

Anonymous

Guest
iris- e o crima sa postezi chestiile alea iarna.Hai,poate-o fi vreo doamna insarcinata...EU NU SINT,DAR MI-AI FACUT O POFTA...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
E livada lui Adi o.Iris doar a copiat ce a postat el.Vezi cum confuzi daca nu schimbi avatarul? :mrgreen: Nu-mi raspunde :mrgreen:
 
A

Anonymous

Guest
sorry,vin dupa o petrecere in care musafirii au refuzat sa plece...Nu mai pot!
 
A

Anonymous

Guest
nu...dar pofta mi-a facut...toate arata superb..Nu-i drept sa postezi asa ceva in plin februarie.Am sa fac o plingere la CEDO. :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu cand vine vorba de fructe sunt un adevarat mancau. In fiecare zi vin cu sacosa plina (ca livada n-am) si pana adorm le mananc pe toate. Domnul mormaie mereu nefericit.

Si ca sa fiu in topic: daca as avea teren, sigur mi-as face o livada.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu zic ca da. La tara aveam (bunica avea) vreo 10 pomi (meri, peri, nuci, pruni, corcodusi). Desi imprastiati prin curte, cred ca formau o livada.
 

iris

Active Member
mihai63 a spus:
35 de pomi fructiferi inseamna o livada? Daca da ,sunt un norocos :)
Da,da,da si inca una frumusica. Acum ramane de vazut daca mai "plantezi" si cativa "pitici erotici" cum de altfel ti-am sugerat ( am avut noi o discutie) precis v-a fii un mic paradis. :)
 
Sus