Plant Shop

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

bebe Iris

Active Member
levviking a spus:
bebe Iris a spus:
Wow, am vazut in oferta de preturi si mac de Himalaya, as vrea si eu. Am facut o comanda demult si l-as adauga si pe asta la comanda. Dar, probabil ca nu se va vinde acum in primavara, sau da?
Din păcate va fi disponibil doar mai târziu, cam 1 iunie 2011, până atunci vă pun şi o poză cu el aici http://levviking.sunphoto.ro/Noutati_2011/31522310

Nu-i nimic, o sa mai fac o comanda in mai-iunie pentru alt tura de plantute. Multumesc pentru raspuns, sunteti foarte prompt si acest lucru nu face decat sa castigati si mai mult atentia si respectul meu. :D
 

levviking

Member
Din păcate va trebui să introduc în lista de preţ şi o rubrică cu o dată aproximativă, de la care va fi disponibilă fiecare plantă. În 2-3 zile sper să rezolv, dar la mine este full planting sezon. :rofl: :rofl:
 

levviking

Member
Au apărut câteva fuchsii, măine o să apară toate sortimentele, sunt 15 soiuri.
Tot măine şi lista de preţ cu data de la care vor fi disponibile plantele.

Vizionare plăcută :)
 

victoria

Active Member
Delphinium x cultorum "Magic Fountain"
aici intra o singura culoare la 10 lei?Sau cum e?Ca in poza sunt mai multe
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
De aici ai toata vara de cumparat :) ................daca apar in ritmul asta :D
Aubretia se poate pune si in ghiveci suspendat? :?
 

victoria

Active Member
asa este.Si eu ma gandesc sa fac cate o listuta pe luna :) nu de alta,dar sa nu ma ia lesinul,la cate am facut pana acum.... :)
 

levviking

Member
Îmi cer scuze de la toţi cei interesaţi, am fost puţin mai ocupat în zilele trecute.
dyayzh azi promit să pun mai multe plante pe site. Cel puţin vreo 50.
victoria delphinium va fi disponibil din aprilie la pack de 10 bucăţi la preţul de 35 lei/10plante, din mai la preţul de 5 lei/plantă la ghiveci de 11 cm, sau mai am câteva de anul trecut, vreo 10 bucăţi, care sunt deja disponibile.
Gabiuta întradevăr noi avem tot timpul plante înflorite, iar cu apariţia plantelor, voi grăbi puţin procesul în următoarele zile, într-o săptămână vreau să termin cu expunerea tuturor plantelor pe site.
Iar Aubrieta este recomandat pt stâncării, deoarece acoperă repede solul inclusiv pietrele din stâncărie, dar se poate pune şi în ghiveci suspendat, umple repede ghiveciul şi se va lăsa uşor pe margine vreo 10-15 cm.
 

levviking

Member
victoria a spus:
asa este.Si eu ma gandesc sa fac cate o listuta pe luna :) nu de alta,dar sa nu ma ia lesinul,la cate am facut pana acum.... :)
Eu recomand să mai aşteptaţi o săptămână, să termin de încărcat toate plantele şi lista de preţ, faceţi o comandă mai mare de 300 RON, iar dacă plantele nu pot fi livrate toate deodată, veţi avea transport gratuit, chiar şi dacă plantele vă vor fi livrate în 2-3 colete.
Adică veţi plăti în rate plantele. Poate pt unii, este cam mult să scoată odată 300 RON, mă gândesc la cei cu bugetul mic, care au mai mulţi copii, pensionarii, şomerii, etc..
 

levviking

Member
Luni mă voi întâlni cu un reprezentant de la Fan Courier, poate îmi prezintă o ofertă mai bună dacă închei un contract cu ei. Vă ţin la curent. :)
 

victoria

Active Member
levviking a spus:
victoria a spus:
asa este.Si eu ma gandesc sa fac cate o listuta pe luna :) nu de alta,dar sa nu ma ia lesinul,la cate am facut pana acum.... :)
Eu recomand să mai aşteptaţi o săptămână, să termin de încărcat toate plantele şi lista de preţ, faceţi o comandă mai mare de 300 RON, iar dacă plantele nu pot fi livrate toate deodată, veţi avea transport gratuit, chiar şi dacă plantele vă vor fi livrate în 2-3 colete.
Adică veţi plăti în rate plantele. Poate pt unii, este cam mult să scoată odată 300 RON, mă gândesc la cei cu bugetul mic, care au mai mulţi copii, pensionarii, şomerii, etc..
pai da,mai ales ca am mai avut de luat inca multe altele :) Iar multe le luam ca nu ne putem abtine.
:rofl:
Abia astept Delphiniumul.Vreau sa iau setul de 10,culori diferite sa fiu sigura ca am din toate.Oricum mai astept ca am cam epuizat portofelul :)
Multumesc mult de raspuns
 

levviking

Member
bebe Iris a spus:
Da, 10 delphinium, aia ii vreau si eu :D
Din păcate la pack de 10 plante, nu se poate ţine delphiniumul prea mult, şi sigur nu va înflori.
Iar la delphinium sigur este amestec de culori, deoarece într-o singură gaură, sunt între 2-4 plante, asta ar însemna între 20-40 plante la pack, la preţ de 35 de lei/pack de 10.
 

carla

Active Member
Eu am apucat sa comand delphinium la 10 ron, cum apare pe site. Banuiesc ca e din cel ramas de anul trecut
Intrebarea e daca macar la asta stiti ce culoare are, pentru ca eu am deja delphinium alb si as vrea albastru sau bleu.
Multumesc
 

levviking

Member
carla a spus:
Eu am apucat sa comand delphinium la 10 ron, cum apare pe site. Banuiesc ca e din cel ramas de anul trecut
Intrebarea e daca macar la asta stiti ce culoare are, pentru ca eu am deja delphinium alb si as vrea albastru sau bleu.
Multumesc
Nici o problemă, te rog doar dragă carla, să menţionezi, (cel mai bine printr-un mail la info@plant-shop.ro ), în care să menţionezi ceea ce doreşti să schimbi din comanda dată, sau culorile dorite din plantele comandate (această opţiune este valabilă doar în perioada în care plantele respective sunt înflorite), dar oricum, înainte de a livra orice comandă, noi vă vom contacta cu câteva zile înainte, pt a stabili detaliile livrării. :)
 

nick1971

Active Member
m-am inscris si eu pe site :D
am facut o comanda si am specificat ca doresc sa astept sa puneti si alte plante si voi finaliza atunci comanda
multumesc :D
 

geodezia

Well-Known Member
plante

waw superbe fuxi . aveti sau aduceti cumva si abutilon mov sau roz simplu ? sigur ne-ati furat inimile cu fuxiile ....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus