Plant-shop.ro 2012

Roxana Peled

Active Member
Probabil ca astepti un raspuns de la cineva care le si are in gradina dar.... la prima scrie purple (mov) iar la a doua blue (albastru).
Eu as paria pe a doua :rofl:
Cat despre talie din cate stiu eu lavanda nu se supara prea tare la foarfeca :)
 

miki70

Active Member
Se supara dc o tai cand nu trebuie si cum trebuie, tb sa mai fac sapaturi si pt asta :)
Exista si de talie mai mica , o sa iau Hidcote Blue pt ca anul trecut in toamna tot din asta am luat dar nu avea si extensia Strain la denumire , banuiesc ca e una si aceeasi iar despre asta am aflat ca e de talie mai micuta.
:hug:
 

ica

Member
Despre serviciile firmei

Am fost incantata sa gasesc pe internet ofertele acestei firme.Voi face o comanda si sper sa fiu multumita de produse.Sper ca sunt seriosi si nu ma vor dezamagi :D
 

bunica

Member
Re: Despre serviciile firmei

Buna ,
Desi nu m-am prezentat,inca, pot sa raspund ,nu?
Eu am cumparat de mai multe ori de la ei ,sint seriosi , ofera si bonusuri la clientii fideli ,marfa este bine ambalata .Singurul dezavantaj(pentru mine )sint taxele de transport .Fixe si un pic mari.
Eu am cumparat de la ei si dintr-un spirit liberal : imi place sa ajut pe micii intreprinzatori ,pe cei care fac ceva si duc inainte cite un pic economia (prin taxele platite si personalul angajat) .

P.S. Inca nu-s bunica dar imi doresc asta si sint din Ardeal .
 

Roxana Peled

Active Member
Bunicuto, mie mi s-au parut fantastic de seriosi. Si daca apare vreo problema o rezolva imediat iar plantele arata cu adevarat bine. Acum se pare ca trimit si prin posta deci taxele de transport vor fi mai mici. Chiar si inainte 25 lei nu era chiar asa de mult, eu nu stiu pe nimeni sa trimita prin curier mai ieftin de atat. De asemenea nu mai stiu pe nimeni care sa aiba majoritatea plantelor la 5 lei sau mai putin ;-)
 

bunica

Member
Da ,asa este. Sint foarte seriosi .
Nu mai stiam exact daca transpotul era 25 sau 29 de lei.
Oricum ,sint de apreciat .

Multumesc Iudit!
 

geodezia

Well-Known Member
si eu si eu ..am luat hibiscusi mouschetos de la dinsu sunt asa frumosi anu asta sper poze
am dat pe toata lumea din city pe spate cu ei ... dar fiind zgirciobi imi cer puii decit sa cumpere si i-a avut asa ieftini la fel si fuxiile ..mi-au trecut cu bine iarna sper tot asa flori frumoase anu asta
 

ica

Member
Re: in primul an v- a inflorit delphinium???

anette_b a spus:
buna ziua , dle Levi !

si eu m-as bucura sa veniti si in bucuresti.
as vrea sa cumpar delphinium (cei de anul trecut au crescut si sunt tufe bogate , probabil vor inflori devreme anul asta). mai doresc Lavandula angustifolia "Lavance Purple" , monarda , aquilegia , si daca aveti , rudbeckia.

multumesc !
 

ica

Member
Re: Despre serviciile firmei

bunica a spus:
Buna ,
Desi nu m-am prezentat,inca, pot sa raspund ,nu?
Eu am cumparat de mai multe ori de la ei ,sint seriosi , ofera si bonusuri la clientii fideli ,marfa este bine ambalata .Singurul dezavantaj(pentru mine )sint taxele de transport .Fixe si un pic mari.
Eu am cumparat de la ei si dintr-un spirit liberal : imi place sa ajut pe micii intreprinzatori ,pe cei care fac ceva si duc inainte cite un pic economia (prin taxele platite si personalul angajat) .

P.S. Inca nu-s bunica dar imi doresc asta si sint din Ardeal .
Va doresc sa ajungeti bunica,eu traiesc acest"episod,, a doua oara si sunt f. incantata!!!!
 

bunica

Member
Ica ,sa-ti traiasca nepoteii .

In legatura cu plant-shop,o sa vezi ca nu o sa regreti cumparaturile facute de la ei.
Au si un sistem de punctaj care se adauga la unele plate cumparate(indicate de ei ),puncte care apoi se transforma in lei si se aplica ca reducere la cumparatura viitoare. :D
 

miki70

Active Member
Am facut si eu o comanda impreuna cu alte prietene, o sa vina miercuri plantutele. As vrea sa stiu daca le pot planta de acum afara, am: lavanda, garofita alba, campanula, leustean, alium si inca cateva ciudatenii . Peste iarna or fi stat in sera? Sunt in plina vegetatie?
 

ica

Member
bunica a spus:
Ica ,sa-ti traiasca nepoteii .

In legatura cu plant-shop,o sa vezi ca nu o sa regreti cumparaturile facute de la ei.
Au si un sistem de punctaj care se adauga la unele plate cumparate(indicate de ei ),puncte care apoi se transforma in lei si se aplica ca reducere la cumparatura viitoare. :D
Multumesc pt. urari si incurajari!!!!Voi ridica comanda dupa 15 martie ca sa le pot si planta!!!Florile vor fi rasfatul meu!Daca ati mai comandat,bunico,de care ai fost f. multumita si incantata???
 
Sus