Plant-shop.ro 2012

Roxana Peled

Active Member
Intrebare! Vrea cineva din Bucuresti sa comande ceva de la ei in urmatoarea perioada?
Tocmai au anuntat livrare gratuita intre 1-4 octombrie pentru comenzi de peste 250 lei. Eu as vrea doar de vreo 100. Mai e cineva interesat?
Daca nu, o las pe primavara.
 

Roxana Peled

Active Member
Super!
Asa facem atunci. :D
Oricum as fi vrut niste phlox paniculata care acum nu este in oferta dar, cred eu, la primavara va aparea.
Doar sa nu uitam, ca e pacat sa platim doua transporturi in loc de unul.
 

anette_b

Member
buna seara , dle Levi !
eu as dori jacobinia , cateva anemone si delphinium. nu stiu insa daca e perioada potrivita pt a planta anemone si delphinium in gradina. si un eucalipt. si eventual panselute... :D
revin cu comanda mai concreta saptamana viitoare .
multumesc !
 

miki70

Active Member
Dl Levi, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA "LAVANCE PURPLE" este albastru inchis? Miroasa puternic? Cat de inalta creste la maturitate? Caut de fapt LAVANDULA ANGUSTIFOLIA "MUNSTEAD " dar nu o gasesc nicaieri si vreau sa stiu dc o pot inlocui cu "LAVANCE PURPLE". Multumesc :rose:
 

andreiacamelia

Active Member
Am trimis si eu o comanda si doresc livrarea cu Posta.
Astept sa mai iau cand va fi diponivil Goji di Dicentra alb. Multumesc.
Este vreo diferenta intre rozmarinul cu floare alba si mov?
 

lacrimioara

Member
As dori si eu lavanda si phlox dar nu stiu unde sa le tin . :? Cred ca mai bine ar fi sa astept pana in primavara dar mi-e frica sa nu raman fara ele.
 

Roxana Peled

Active Member
Nu cred ca ai de ce te teme. Sunt sigura ca odata cu venirea primaverii stocurile nu vor face decat sa se mareasca si sa se diversifice mai degraba decat sa scada. Cel putin in ceea ce priveste lavanda imi aduc aminte ca a fost pe locul 1 in vanzari toata vara. Mi-e greu sa cred ca o sa lase Dl Levi stocul gol tocmai la aceasta planta. :D
 

lacrimioara

Member
Atunci voi astepta pana in primavara :D . Nu inteleg de ce prin Posta Romana transportul e la fel ca si prin curier :suparat: mi se pare cam mult
 

Roxana Peled

Active Member
Pocalinda a spus:
Roxana e preferabil sa faci la primavara ca ma bag si eu atunci :mrgreen:
Pocalinda, cu toate ca a nins pe la noi astazi :rofl: , ce zici ... e suficient de primavara?
In linkul postat de andreiacamelia spun la plant-shop ca ofera transport gratuit la comenzile achitate pana pe 28 februarie care depasesc 200 lei. Eu am deja o lista de 100 si ceva de lei si ma gandesc sa lansez o comanda comuna pentru Bucuresti.
Din ce am observat transportul nu mai este ca inainte 25 lei indiferent de numarul de plante comandate, de exemplu la plante de 116 lei valoare, transportul a ajuns la 40 lei. Ar fi o economie grozava sa comandam acum.
Putem sa si platim in avans si sa ne fie livrate in martie. Cel putin asa am inteles eu.
 
Sus