Phalaenopsis part 2

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

refu

Member
sarselia a spus:
Imi place tare mult "jungla" ta si vad ca tuturor le merge de minune!
Ba flori,ba radacini ,ba chiar keiki?Nu mi-am dat bine seama ce este in ultima poza?O tija floarala sau un keiki?
sunt 3 tije florare :rofl:
 

Pau Pau

Member
Si eu tot de la Vilmorin am ingrasamant. Acum am o tija in crestere, ce bine ar fi sa fie macar jumate cat a ta. :visator:
Sincer sunt invidioasa. :mrgreen:
 

miha

Member
Eiii...dupa cum am spus cred ca asta e felul ei... Vilmorin le-am dat la toate si nu toate au inflorit chiar asa... :wink:
 

Mihaella

Member
tot in Hornbach am gasit orhi la reducereeee si m-am gandit sa o gazduiesc acasa! i se rupsese tija, de undeva de la mijloc, dar frunzele si radacinile sunt sanatoase, eu ma gandesc ca o sa faca flori mai incolo, voi ce credeti?
dragelor, ce sa fac cu tija rupta? sa o las asa, rupta de la mama-natura sau sa o tai cu foarfeca :?:
 

danya

Active Member
Mihaella a spus:
tot in Hornbach am gasit orhi la reducereeee si m-am gandit sa o gazduiesc acasa! i se rupsese tija, de undeva de la mijloc, dar frunzele si radacinile sunt sanatoase, eu ma gandesc ca o sa faca flori mai incolo, voi ce credeti?
dragelor, ce sa fac cu tija rupta? sa o las asa, rupta de la mama-natura sau sa o tai cu foarfeca :?:
Cat costau, de curiozitate?
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc fetelor.
Camik nu este parfumata.Rar de tot intalnesti phale care sunt parfumate.
Din pacate.... :(
 

CristianG

Well-Known Member
ButterflyAndra a spus:
Orhideea surpriza, pe care am luat-o fara flori, mi-a facut ieri surpriza si in sfarsit, am vazut cum arata. O ador!

http://butterflyandra.sunphoto.ro/orhidee/34839793

http://butterflyandra.sunphoto.ro/orhidee/34839788

Si e harnicuta tare, are 8 boboci si continua sa creasca! A dat si o frunza noua, si radacina, pe langa flori.
Ii merge tare bine.Sa iti traiasca! Abia astept sa o vad infloritata toata.Sa mai postezi o poza dupa ce infloresc toate florile. :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus