Passiflora - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

tamara

Member
Se pare ca anul asta e tare harnicuta :D Asta dupa ce am coafat-o si schimbat ghiveciul, cu unul mai mare. Iar lastarii taiati, mi-a parut rau sa-i arunc si, intr-o doara, i-am pus in apa. Dragii de ei au deja radacini si...bobocei :giggle:
 

Pocalinda

Member
Tamara facem un schimb de lastari de passi cu ce-ti face cu ochiul la mine in album? :)

Imi place mult planta dar n-am avut ocazia sa o achizitionez.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Ma bucur Daniela caincepe sa infloreasca!Te saturi tu de ea vara sta!
Si la mine prima floare de passiflora pe anul asta:
 

poxicuta

Active Member
passi

tamara a spus:
Se pare ca anul asta e tare harnicuta :D Asta dupa ce am coafat-o si schimbat ghiveciul, cu unul mai mare. Iar lastarii taiati, mi-a parut rau sa-i arunc si, intr-o doara, i-am pus in apa. Dragii de ei au deja radacini si...bobocei :giggle:
As vrea si eu un lastar inradacinat, la schimb sau cu plata, daca se poate!
 

tamara

Member
Re: passi

poxicuta a spus:
tamara a spus:
Se pare ca anul asta e tare harnicuta :D Asta dupa ce am coafat-o si schimbat ghiveciul, cu unul mai mare. Iar lastarii taiati, mi-a parut rau sa-i arunc si, intr-o doara, i-am pus in apa. Dragii de ei au deja radacini si...bobocei :giggle:
As vrea si eu un lastar inradacinat, la schimb sau cu plata, daca se poate!
Se poate :D
Ti-am trimis pm.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumoase!
Iudit, ce soi e a ta? ca-i tare frumoasa?Si mai am curiozitate: le tineti in casa acum sau le-ati scos afara?
Din ale mele nu a trecut peste iarna decat una si nu e caerulea, posibil sa fie auratia. O sa o verific daca am noroc si infloreste
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Pe cine intereseza aveau la Brico citeva varietati.Nu ma intrebati de care ca nu am putut ajunge la ele sa citesc etichetele :oops: plus ca eu am renuntat la ele :) dar erau imense :D
 

popescu gp

Well-Known Member
plante pentru balcoane si terase

Iudit si Aleynad sunt splendide florile de pasii; le-ati scos afara sau m-am inselat eu?la noi dimineata sunt in jur de 3 grade( doar caerulea ar rezista,celelalte nu, avand minima cel mult 5 grade)
 

popescu gp

Well-Known Member
passi

Sa dea D-zeu Iudit sa le mearga bine,dar la noi vad din cauza diferentelor mari de temperatura de la o zi la alta si nu mai spun noaptea -zi, nici caerulea nu sta bine;am vazut pe siteul Bayer( prognoza meteo in Medgidia) ca de marti vor fi 12 grade noaptea si 23 ziua;daca se stabilizeaza vremea le scot si eu afara
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Dacă Amethist s-a uscat măcar m-am bucurat să constat că a scăpat caerulea ce am ţinut-o în beci. Deşi mult mai târziu ca cea din interior, azi am constatat că a înmugurit serios şi mă bate iar gândul să o plantez în grădină şi să pun şi nişte răsad de thunbergia pe acelaşi spalier. :wink:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus