Pachystachys

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:clap: il astept cu floricele , eu sper cit de curind ca tare a fost bolnavior :( .Acum e bine de tot......dupa ce i-am aplicat corectia maxima si radicala:tunsoarea zero :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Corneliaaaaaa...........te-am vazut,te-am vazut :) .Iti recunosti copilasul???.Ai vazut ce frumos l-am coafat?Si el....... :D .Multumesc :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu neaparat.La mine se umpluse de bizdiganii care nu vroiau sa plece si aproape de rasul solului l-am ciopirtit :) .Dar a lastarit frumos :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
am primit si eu un lastar acum 2 zile, am citit ca face radacini in pa
voi ce ziceti?
ati incercat?
 

riana

Active Member
eu o inmultesc punand lastarii direct in pamant.

de obicei le infig in ghiveciul unde e si planta mama
 

daniels

New Member
Am primit si eu doua plantute dar nu am reusit sa le trec peste iarna asa ca va rog sa-mi spune-ti ce sa fac cu ele iarna. le cad frunzele si se usuca.Multumesc
 
D

dyayzh

Guest
Este normala caderea frunzelor iarna, dar nu si uscarea plantei :( Chiar daca au cazut frunzele, se continua udarea rara si tinerea intr-un loc racoros :wink:
 

instructor

Member
Am primit si eu un pui gata cu radacina=multumesc daniels=ce sa fac cu el,il tin la racoare sau in camera mai calda....e asa frumusel
 

daniels

New Member
Multumesc pentru sfat asa o sa fac.Si ca un sfat pentru cei care vor sa puna butasi la inradacinat eu am observat ca mai sigur se prind cu pet ca trandafirii de gradina.
 

helisananca

Member
ce fac pachystachisii? :) :? al meu saracu chiar e sarac,din ce frumusete era acum mai am doar 2 bete cu niste frunzulite ,sperrrrrr ca in curand sa isi revina si sa ma bucure cu floricelele lui galbene de parca sunt lumanarici :D i-ati scos afara? :?
 
Sus