OBI

Amadeo

Member
Carrefur avem la Lugoj.....trensformat din Artima..........e degeaba. face de rusine numele de Carrefur, pt ca nu e de loc ca cel pe care l--am vazut eu in Italia. Nu gasesti nimik special......plante nu gasesti delor.... :x
 

carmenn

Member
la pretul asta doar phale, dar am mai vazut si alte tipuri la raionul cu flori, unele chiar scumpe...insa nu am retinut denumirile.. :oops:
 

narcisab

Member
ieri am fost la nou-deschisul BricoStore in Oradea si am ramas tare dezamagita - nici macar seminte de rosii cherry nu aveau, orhideele phalaenopsis erau mai scumpe si mai urate si in general era cam ... pustiu pentru gusturile mele. Asa ca am mers iar la OBI si mi-am mai luat o orhidee de la ei dupa ce am stat o ora sa ma hotarasc - daca era dupa mine luam vreo 30 asa a fost tare greu sa ma decid :) si am gasit si seminte de rosii cherry yupii :rofl:
 

narcisab

Member
sa nu fiu rea - pe cei din Timisoara ii asteptam oricand cu drag la Oradea - oricum OBI e chiar la intrarea dinspre Arad :mrgreen:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu am luat de la OBI un propagator pe care o sa-l folosesc la primavara pentru inmultit violete. :marfa: Un set de muscate (seminte, caserola si pamant) pe care o sa le pun la serviciu. Un ingrasamant si un insecticid. Suficient zic. Desi la standurile cu flori cam batea vantul. Vandusera tot.
 

vivi23ro

Member
narcisab zici ca e la intrarea in arad in drum spre vama cumva? am fost cam acum o luna si ceva dar nu am vazut cred ca nu era deschis
 

angela draganoiu

Active Member
cind mai ca eu am fost duminica si aveau phale un raft plin ochi. la celelalte plante era cam saracut erau numai niste pointsetii, ceva spathyphilum si alte citeva.
 

narcisab

Member
daca stii unde este si realul 1 sau piata de masini care se tine Duminica
in principiu acolo este, dupa aeroport la intrarea in oras
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Angela crede-ma: mai erau 5 piticanii pocite si amarate. Restul disparuse ca prin farmec...

Da, am vazut si eu pamantul ala. N-am luat ca nu eram pregatita sa car. Poate cu alta ocazie.
 

angela draganoiu

Active Member
drept e ca lua lumea de parca se dadeau pe gratis. luau ca inecatii cite 10 bucati. unii cred ca stiau ce sa faca cu ele altii ........
eu am luat 2 pachete ca aveam sacosa parcata afara :) am vrut si de orhidee dar n-aveau. ce stii au la Hornbach ? ca imi mai trebuie un calorifer pt bucatarie si ............... :rofl:
 

simonac

Member
a fost si barbati-miu la OBI, dar nu in prima zi de la deschidere (ca a uitat ca are tema :twisted: ), ci vineri in a doua zi si a luat orhidee ca inecatu' (14 la numar), de am stat pana la 10 noaptea sa reamenajez, redistribui locurile florilor prin casa...
 
Sus