Muscate pe balcon - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Sarumina fetele mele :hug: .Vreaaau....
Rosii ca para focului....Cit de multe as avea si tot nu ma satur. :rofl: Vorba vine ca nu am decit una dar imi plac tare mult.
Multumesc frumusel Claudia si Ana. :D
 

belisima

Well-Known Member
Gabiuta a spus:
Sarumina fetele mele :hug: .Vreaaau....
Rosii ca para focului....Cit de multe as avea si tot nu ma satur. :rofl: Vorba vine ca nu am decit una dar imi plac tare mult.
Multumesc frumusel Claudia si Ana. :D
gabiuta si eu am lastari, :) pai iti umplem gradina de muscate!am multe zonale din seminte,foarte florifere!
ps:si eu ador muscatele rosii ca focul,mi se par nostalgice...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ooooook.... :dans: :dans: :dans: Ce bine!!!O sa vreti sa ma deocheati de frumusetea lor si nu o sa reusiti ca o sa fiu plina de....rosu :rofl:
Da...chiar asa sunt:nostalgice.Cuvintul perfect :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
ok cind le scot din iernat le tund si iti trimit lastarii ,oricum fac radacini repede ..ca tiganul :oops:
 

belisima

Well-Known Member
dali_lucas a spus:
Eu doresc orice coloare, indiferent ca sunt zonale sau curgatoare. :)
dali_lucas,as putea sa iti trimit si tie cativa butasi!stiu cume sa iti doresti sa iti maresti colectia de flori :D am doar zonale
mai asteptam sa se indrepte vremea apoi sa imi trimiti adresa pe mp
 

serbo

Member
Hop si eu la impartirea muscatelor. Daca aveti de vanzare vreau si eu butasi de orice fel de muscata, zonala sau curgatoare.
Multumesc mult!
 

Elektra

Member
Stie cineva cam ce rezistenta la frig au muscatele, un 0 grade pe perioada scurta le afecteaza?
Am curgatoatore, semicurgatoare si drepte, n-am mai avut muscate niciodata si nici nu credeam ca voi avea :) dar se pare ca pt balconul cu expo sudica sunt cea mai buna solutie. Momentan sunt in stadiul de butasi inradacinati, la tavita de 10 bucati.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Treceti-ma si pe mine, va rog, pe lista de doritori de muscate. De orice soi, ca n-am ramas cu nici una de asta vara (drept e ca n-am avut unde sa le mai pun la iernat si pe ele...)
 

MERY

Active Member
gradinar1 a spus:
Treceti-ma si pe mine, va rog, pe lista de doritori de muscate. De orice soi, ca n-am ramas cu nici una de asta vara (drept e ca n-am avut unde sa le mai pun la iernat si pe ele...)

daca-ti plac ... cu cea mai mare placere !
 

MERY

Active Member
am vazut vineri in piata niste lastari roz batut , o culoare superba ...numai ca era cam mic lastarul si nu era decat...10 lei ! :eek: mi s-a parut scump...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Muscatele zonale sunt pe linga peretele casei.....in exterior,bineinteles :rofl: de ieri.
Cele curgatoare inca in casa.Parca acum dupa ce le-am tuns si frezat mi-e mila sa le scot afara ca sunt cam micute.Iar eu cind bag foarfeca in plante nu prea ma incurc :wink: Asa ca....le mai las o tziruca si le dau vint in curte pe pervaz. :) cit de curind.
Trebuie sa dau o tura la Brico pentru inca vreo doua-trei tavite din acelea simple dar colorate si bogate.
Parca le-as da si niste ingrasamint acum daca tot m-am ocupat de dinsele :?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus