Margarete

mymo

Active Member
Daca ti se pare ca se aude ceva,inseamna ca auzi cum roade invidia din mine :p
Astept dovada,nu ca nu te-as crede pe cuvant :evil:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
..............dragalaso.........iat-o!
Sa vedem cum va rezista la..........mai fara apa :)
 

aleynad

Active Member
Moderator
Irina, infloresc sigur anul viitor, ale mele deja au inceput



si cea sensibila la frig - Argyranthemum frutescens :)

e in gradina acum, dar mi-e asa tarsala sa o mut la toamna in ghiveci in casa :pumni:
 

gabrielais

Active Member
foarte frumoase aleynad; din aceea alba am si eu; am cumparat cateva tufe in primavara aceasta de la o batranica din piata; nu ma asteptam sa infloreasca anul acesta, dar chiar au inflorit....sunt mai micute de inaltime si mai firave...singura pe care o am de anul trecut vad ca e lenesa...e drept ca o cam umbreste o tufa maaaaaare maaaaare de nalba...dar eu o astept totusi si pe ea sa faca flori... :visator:
 

sonia

Member
Acestea, le am de anul trecut am primit rasad care pana toamna s-au inmultit f frumos.Le-am despartit tufele in toamna si acum au inflorit, abia.Au o inflorescenta f bogata si sunt frumoase imi plac.Voi ce stiti la anul vor mai inflori?sau moare planta dupa ce a inflorit?
Sunt inalte au cam un metru si o parte le-a culcat vantul de zilele astea :(
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Sonia, exact margarete ca ale tale am primit si eu anul trecut (multumesc inca o data celei care mi le-a daruit) si au rezistat f bine in gradina peste iarna iar acum au reinflorit.
 

aleynad

Active Member
Moderator
la mine unele tufe au crescut foarte inalte, altele mai piticute :)

si acestea sunt doar o parte din ele :) mie imi plac la nebunie, in gradina am 9 tufe de margarete clasice :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Eu am din acelea cu o singura inflorire :cry: mi-ar place din acelea care stau toata vara asa..........sunt atit de frumoase :D
 

mirela06

Active Member
Am si eu , in jardiniera, impreuna cu alte floricele,o singura margareta. Abia acum incepe sa se desfaca.Voi pune poze cind este in toata” mindria ” ei :)
 
Sus