Margarete

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Stie cineva cum se numeste aceasta margareta :?:

Este una frantuzeasca :rofl: fiindca pe ghiveciul cu care am cumparat-o asa scria.Si mai ziceau dinsii ca e anuala.Insa......asa ceva am vazut la Mymo in gradina :? .
Dupa cum se dezvolta pare ca merge dupa fusul australian ca la ea e vara :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Da, a mea e parca mai argintie :? .
Cred ca a vrut sa mi se asorteze la par :evil:
 

mirela06

Active Member
Foarte frumoase si bogate in frunzele acelea atit de delicate.
Felicitari pt. asemenea plantute :)
 

madairina

Member
Am si eu o dilema. Am plantat anul trecut o margareta care nu a inflorit dar s-a inmultit. Ce ziceti sa o las asa sau sa o mai raresc. E cea din spatele narciselor. Nu am avut o poza mai de apropape.
 

mymo

Active Member
Habar n-am! am musuroit pana la jumatate,i-am spus povesti,a nins,a plouat....a fost ca la Spa :rofl: dar i-a venit dorul de duca.
Asta e....asa ma invat eu minte si alta nu mai iau.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
madairina a spus:
Am si eu o dilema. Am plantat anul trecut o margareta care nu a inflorit dar s-a inmultit. Ce ziceti sa o las asa sau sa o mai raresc. E cea din spatele narciselor. Nu am avut o poza mai de apropape.
]
De abia anul acesta va inflori Irina.Las-o asa.Nu umbla la ea.Si sa ne arati poze :D

Mymo deci s-a dovedit ca desi nu e anuala este sensibila la temperaturi joase...........Daca mai gasim prin Bucuresti......trimitem si pe la Simeria :D
 

madairina

Member
Am luat cativa lastarei de la ea in toamna si i-am plantat in gradina. Sa inteleg ca nu vor inflori decat la anu? :(
 

mymo

Active Member
Gabiuta a spus:
madairina a spus:
Am si eu o dilema. Am plantat anul trecut o margareta care nu a inflorit dar s-a inmultit. Ce ziceti sa o las asa sau sa o mai raresc. E cea din spatele narciselor. Nu am avut o poza mai de apropape.
]
De abia anul acesta va inflori Irina.Las-o asa.Nu umbla la ea.Si sa ne arati poze :D

Mymo deci s-a dovedit ca desi nu e anuala este sensibila la temperaturi joase...........Daca mai gasim prin Bucuresti......trimitem si pe la Simeria :D
Ba la mine-n curte nu mai pune piciorul,ca destul infofolesc restul plantelor :suparat: ma multumesc cu alea albe care n-au nici o problema.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Irina las-o anul asta asa :D
Te maninca palmutele??? :rofl:

Mymozo dar o tii in ghiveci iarna si vara o scoti pe .....aratura :rofl:
 
Sus