Leandru - partea a II-a

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

aleynad

Active Member
Moderator
si pe mine ma bate gandul sa-i scot afara, vad ca voi deja ati facut-o, asa ca maine cei 2 leandri ai mei aterizeaza pe terasa :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Si la mine au aterizat azi pe terasa.
I-am tuns pe unii si am strans cam o plasuta de pastai pline ochi de seminte.Daca isi doreste cineva sa imi scrie pe mp.
 
carmenushka a spus:
Si lenadrul meu de-acasa, cel mare de la doamna din Ungaria are boboc in varf :D pe cel mic din pacate l-am pierdut :( si pe cei abia inradacinati din lastari din Bulgaria, n-au rezistat peste iarna, cred ca renunt sa mai inradacainez ceva de toamna :(
cred ca le-ai pus multa apa de nu au rezistat ,eu am inradacinat continuu si nu am avut probleme cu ei ,desi in casa aveam 25 de grade apa le puneam cu zgarcenie.
 

elenafles

Active Member
Voi ati scos leandrii afara? Ce bine e la voi ca e mai cald. Astazi la noi fulguia de parca erau babele din martie :(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Si la mine :mrgreen: Asa ca fac plimbari cu leandrul si altele in fiecare dimineata si seara, nici vorba sa-l las afara noaptea :| Azi nici nu l-am scos, ca mi-l lua vantul pe sus :evil:
 

ramona

Member
nici eu nu l-am scos, desi e doar un pitic. la oradea se anunta -3 grade la noapte. cred ca mai las florile pana dupa Paste.
 

Roxana

Active Member
si eu astept sa se mai incalzeasca pana sa scot plantele, chiar daca sunt rezistente, plus ca se anunta ca se raceste. :(
 

tamara

Member
Offf, de un al il astept sa infloreasca si acum am uitat sa-l fac vedeta :rofl:
Este din lastar cumparat de la dl. Popescu, primavara trecuta - somon dublu -


si o poza de grup
 

tamara

Member
Re: plante pentru balcoane si terase

popescu gp a spus:
Tamara felicitari si la mai multe flori la plantute!
Multumesc mult de tot! Ati vazut ce frumos e leandrul de la dvs.? Inca o data, va multumesc!
 

tamara

Member
MASCHA a spus:
Frumosi si colorati,leandrul din Ungaria ce mai face si-a revenit ?
Imi sunt asa dragi...Si-a revenit, l-am scos afara, pe pervazul de la camera si arata bine. Nu-ti spun ca asta iarna a avut bobocei, dar nu i-a tinut :(
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
din seminte de la Anamaria.
Si grenaul,"Emil Sahut" netaiat in vara plin de boboci de floare:


restul dorm in front.... :x
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
:eek: e ala din seminte ? pai io mor aici :eek: e superb ,sa mai pui poze cind e deschis de tot ! te rog ! eu am crezut ca-i Angiolo Pucci :visator:
daca asa a inflorit ala din seminte atunci chiar merita sa ne chinuim cu semintele ,la mine unul din fratii lui a inflorit ciclam ,acum astept restul sa vad ce o sa iasa !
 

gabrielais

Active Member
Este superb Gabiuta!!
Dar intrebarea pe care o am eu: toti au forma superba...cum ii tunzi? sau mai exact, cat de scurt? Ai mei au niste "picioare" kilometrice si de-acolo pleaca niste ramuri luuungi si care-n ce parte poate..anul acesta am decis sa ii scurtez zdravan..sa faca asa o tufa compacta ..ca nu m-ajuta daca-s inalti si rasfirati asa in toate directiile :)
Abia astept sa ne arati poze cu toti infloriti :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Gabriela,vara trecuta i-am tuns radical.La vreo 20-25 cm de la rasul solului.De aceea nici nu fac flori inca.
Cel care are boboci acum este tuns (si doar la virfuri) acum doi ani.Trebuie sa te pregatesti de lipsa florilor o perioada mai lunga dar nici "raschitoare" nu e frumos sa ai,zic eu :oops: caci mie nu imi plac :D decit tufa,compacti.Ca de altfel toate plantele de ghiveci pe care nici nu le mai am :rofl:
 

belisima

Well-Known Member
sannamaria a spus:
belisima a spus:
:( vreau si eu leandri :cry: tineti-mi pumnii sa se prinda butasii de la anamaria! :roll:
tin pumni :D :rugaciune:
saru'mana :D i-am tinut pana acum in apa,dar ieri i-am pus in pamant de padure in solar,am unul alb care a facut radacini asa,sper sa ia exemplu si ceilalti :idea:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus