Koehres Kaktus (seminte)

fixpix

Active Member
pai chiar romane nu am scris noi!
Ok... deci dumitza nu vrea sa se intzepe! nici EU!
pai oricum luni trimit tot!
si care sunt mai mari le trimit colet (adica in ceva cutie). nu patesc nimic semintele, relax.
Celeste colet, Magda colet, Dumitza colet... ca is mari semintele.
tarifu e acelasi. ca e scrisoare recomandata, ca e colet.
:mrgreen:
 

fixpix

Active Member
Stiu, Stiu, Stiu!
acuma iar am verificat semintele. si Marirogo tot colet... nu stiu ce seminte are, dar e maricel plicul.
nu cotrobai ca sunt "sigilate" in pungulitze de plastic, separat pentru fiecare din voi da macar un pui, cand o sa aveti...
:rofl: :rofl: :rofl:
 

dumitza

Member
Pixi,ma mai ajuti si pe mine cu sfaturi pentru lewisia,cand vine momentul(adica sapt. viitoare)? pe pm normal.Ce am gasit despre ea e in engleza si eu nu sunt asa avansata la engleza :) .
Iar de schimburi nu se pune problema,ele sa rasara. :rugaciune:
 

marirogo

Active Member
fixpix a spus:
Stiu, Stiu, Stiu!
acuma iar am verificat semintele. si Marirogo tot colet... nu stiu ce seminte are, dar e maricel plicul.
nu cotrobai ca sunt "sigilate" in pungulitze de plastic, separat pentru fiecare din voi da macar un pui, cand o sa aveti...
:rofl: :rofl: :rofl:
Pai tu trebuia sa-ti iei partea din toate plicurile, nu sa astepti sa te rogi de-un puiut :rofl: Io sa te invat ??? :evil:
 

fixpix

Active Member
ooo prea complicat mari.
nu am atatea ghivece si loc pe geam.
astept sa va chinuiti voi :rofl: :rofl: :rofl:
oricum asa cum is ambalare, era mare deranju sa mai si "piscalesc" io la printre ele.
a piscali = a cotrobai, umbla prin.
probabil din maghiara (adica mai mult ca sigur)... da suna bine!
:evil:
 

marioara

Member
Am intrat cam tarziu, dar daca se mai poate as dori macar cate doua seminte din fiecare Gymno. Calin iti trimit un PM.
 

dumitza

Member
Pixi ma gandeam ca incap inpachete de tigari semintele,nu-i asa?Era o varianta de colet. :) Usor de gasit si nu foarte mare.Si cand le primim,le si fumam. :rofl: :rofl:
 

fixpix

Active Member
marioara a spus:
Nu trebuie, nu tin neaparat sa le am. Scuze :oops: Poate fetele chiar le doresc :?
pai deja ti-am facut mici packetele cu 5-10 seminte din fiecare.
sa ma fi vazut aseara cum numaram semintele cu lupa imaginara. am ceva lupa pe undeva, dar am uitat ca o am!
 

fixpix

Active Member
dumitza a spus:
Pixi ma gandeam ca incap inpachete de tigari semintele,nu-i asa?Era o varianta de colet. :) Usor de gasit si nu foarte mare.Si cand le primim,le si fumam. :rofl: :rofl:
da crezi ca IO fumez ???
mie mi-e f greu sa gasesc pachete de tigari :rofl:

mai trebuie DOINA sa imi zica ce seminte prefera :)
 

dumitza

Member
Uite ca eram convinsa ca nu fumezi!!! Dar ai si tu prieteni care te ajuta la nevoie,nu?
Era doar o idee.Sunt sigura ca te descurci si fara ea. :) :giggle:
 

doina

Member
Scuzee dar ieri n-am avut timp sa intru pe forum .
Fixule , din partea mea trimite semintele bonus fetelor care le-au solicitat si daca vor avea rezultate poate facem un schimb .
 

fixpix

Active Member
Gymnocactus a(aguirreanus) b(beguinii) v(viereckii)

Celeste = G.a.

Ira = G.b.
Marirogo = G.b.

Magda = G.v.
Georgiana = G.v.

Marioara = mix din toate, deja pregatite

Dumitza = nimic
Fixpix = nimic

Deci a mai ramas un plic de G.a. Daca il vrei, al tau e Doina.
 
Sus