Koehres Kaktus (seminte)

fixpix

Active Member
hello. nu folosesc decat pamant cumparat (Floriol cred, punga mare verde) si amestecat cu nisip cernit (adica bucatile mari, ce e fin arunc).
si acoperit doat cu nisip (pietricele).
:mrgreen:
 

fixpix

Active Member
dumitza a spus:
La toate la fel?Tu ai agave si lewisia dac nu ma insel(mi-e greu sa ma uit) :)
da. la toate la fel. fara regim diferentiat. cu mici variatiuni. la lewisia si lachenalia am presarat mai putin deasupra ca sunt seminte mici si au nevoie de lumina.
semintele de agave sunt mult mai mari.
 

dumitza

Member
:D Mersi pixi.Acum trbuie sa caut nisip mai "mare", ce am eu e foarte fin.Ma ocup de asta acum.Sa fie pregatit pana ajung semintele. :)
 

marioara

Member
Multumesc lui Calin pentru ajutorul acordat in achizitionarea semintelor, dar si celor de la koehres-kaktus. Semintele sunt ambalate exemplar. Bravo lor!
Sper sa fie la fel si la procentul de rasarire :)
 

georgiana

Member
Ahhha ....voi .....le aveti deja fericitilor(doar stati in acelasi oras)))!!!!!!!!
vrem sa vedem poze cu plantutele cand vor rasariii :)
 

dumitza

Member
Si noi ii multumim lui Calin pentru tot.S-a descurcat super,a fost rapid si a ales o firma buna (desi aveam dubii :) ,pt ca nu stim nimic despre ei).
Felicitari Calin :clap: :clap: te votam pentru titlul de cel mai bun organizator de comenzi :) :) .Ce zici? :rofl:
 

doina

Member
Sunt deacord sa-l votam pe Pixi 'cel mai bun organizator de comenzi' si pe noi ca am fost prompte si nu ne-am razgandit de cateva ori :rofl:
 

marirogo

Active Member
Fixpix -cel mai bun organizator de comenzi, 1 vot si din partea mea!
Nu aveati de ce sa va faceti prob. in ce priveste distribuitorul-e neamt si asta spune totul!!!
 

fixpix

Active Member
:oops: x 1000

nu stiu daca ma descurcam la fel de bine si cu 99 de doritori in loc de 9 :rofl:

acuma... ramane sa isi primeasca semintele si "provincia" (de data asta ORADEA e capitala) si sa si iasa ceva verde din ele!

LUNI le trimit in drumu lor!

:mrgreen:
 

fixpix

Active Member
BUUUUN....inainte sa vin la job am pus la posta coletele voastre. Toate sunt colete, nu plicuri. Pe miercuri dupamasa puteti sa incepeti vizitele la posta daca nu vreti sa asteptati dupa aviz. Probabil pana se manuiesc coletele, se intocmesc documentele, etc....
940 b.ramona
941 p.doina
942 v.dumitra
943 b.violeta
944 s.magda
945 m.diana
947 l.georgiana

946 e dya cu altceva :)
 
Sus