Jasmin

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Addenda:
nu atrage musculita dar poate fi atacat de afide si paduchele lanos.Dar.....mai rar.
Si inca ceva:ne bucuram ca te avem printre noi :dans:
 

Tulipa

Member
Gabiuta, crede-ma, am incercat sa fiu "putin atenta", doar ca sunt foarte multe pagini de citit in topicul asta, e foarte greu de spicuit. Era fain sa gasesc o sinteza, cam asta m-ar fi ajutat mai mult. Dar, e bine si asa. Tot m-am ales cu ceva. O sa mai caut pe net si prin reviste.
Va multumesc, oricum ajuta informatiile voastre!
 

danya

Active Member
Am citit topicul pe sarite, ca n-am rabdare, dar nu m-am lamurit.
As vrea sa-i schimb pamantul Jasminului dar nu stiu de care sa ii pun. :?
 

MASCHA

Active Member
Iata si jasminul meu .
Iarna al tin la racoare,am avut perioade cand l-am tinut si la caldura ,dar i se uscau frunzele,vara al scot in curte unde sta mai mult in soare,iar de udat cand se usuca pamantul.
 

MASCHA

Active Member
Ar fi fost mai mare ,dar ai tund lastarii cum cresc,iar toamna cand al bag la scuteala al curat bine de ramurile mai batrine.
 

Rami11

Member
S-a prins pentru ca mi-am dorit-o mult iar tu mi-ai dat-o din inima :* :hug:

Am pus lastarul in pamant sub pet, la lumina dar nu soare direct. Cam in 2 luni, daca nu ma insel, a facut radacini si apoi flori. :dans:
Multiflorum inca nu are radacini dar arata bine. :D

Iti multumesc inca o data, florile au un parfum..... "de firma" :)
 

daisy111

Active Member
Nu stiu ce as putea sa iti zic ca ar avea, dar imi pare rau de ea. :( Mi-am dorit si eu enorm una,am avut un lastarel dar nu am reusit sa-l prind. :( Sper sa isi revina,sa o vedem inflorita!!! :D
 

MASCHA

Active Member
Foarte frumos!Sa-ti traiasca!Are o floare atat de mare ....parca e gardenie!
Daca o sa ai vreodata un pui sa-mi spui :)
 
Sus