Irisi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

claude

Well-Known Member
Moderator
Frumosi irisi, fetelor! Sa va traiasca sa aveti de dat si la altii!
Am tot cascat ochii la minunile voastre, zilele astea, ciudoasa ca ai mei nu vor iar azi, dupa ce am revenit acasa dupa 3 zile de absenta am constatat ca doar doi nu au boboc :eek: , toti ceilalti, in lipsa mea, mi-au copt-o! :rofl: Asa ca acum ma tot uit la ei, da-de-or inflori odata :rofl:
 

adrianam

Well-Known Member
Azi am trecut iar pe la gradina si am mai vazut inca doi care se pregatesc cu cate un boboc, dar inca sunt mici!
Si am mai luat de la o femeie din piata cativa irisi mov cu radacina si tija florala. I-am plantat ieri in trei cuiburi. Sper sa se prinda, ca vreau sa fac o bordura lunga de irisi mov!
 

miki70

Active Member
Eu astazi i-am legat cu sfoara sa nu mi-i mai calce motanii maidanezi :( Sper sa dea rezultate metoda.
 

nick1971

Active Member
adrianam a spus:
Azi am trecut iar pe la gradina si am mai vazut inca doi care se pregatesc cu cate un boboc, dar inca sunt mici!
Si am mai luat de la o femeie din piata cativa irisi mov cu radacina si tija florala. I-am plantat ieri in trei cuiburi. Sper sa se prinda, ca vreau sa fac un bordura lunga de irisi mov!
se prind, si eu am luat anul trecut asa, la ghiveci in perioada asta si sunt ok, se pregatesc de inflorire :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus