Irisi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

adrianam

Well-Known Member
Am examinat si eu astazi irisii de soi achizitionati anul trecut si am constatat ca au aparut boboci si la alte tufe! Abia astept sa-i vad infloriti! :D

Deocamdata la cei pitici nu a aparut nici un boboc!
 

michaela

Active Member
Foarte frumosi!!! Felicitari tuturor!!!

.......................
eu am pierdut toti irisii pitici.... oare de ce? :?
ceilalti n-au nici pe naiba, ba mai mult se inmultesc in nestire :roll:
Si as mai avea o intrebare.. iris ensata pot sa-i las iarna in gradina?
 

michaela

Active Member
De la Floriana bulbose -comanda comuna :wink:
Pentru ca pana acum nu am mai avut- si din patania cu piticotii :) - i-am pus intr-un ghiveci maricel arata bine... dar nu stiam ce sa fac... sa-i pun sau nu in gradina :roll:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:eek: Si eu nu i-am vazut! Ce bleaga :rofl: Din ce citeam la americani,vara le place cu picioarele-n apa, dar iarna nu prea o suporta, deci o varianta ar fi sa-i cultivi in ghiveci, pe care vara il tii scufundat in apa, iar iarna...pe uscat!
 

michaela

Active Member
:rofl: :rofl: Cine stie pe ce erai atintita atunci.. :rofl: inseamna ca o sa-i las in ghiveci.... as vrea macar sa-i vad infloriti :wink:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai se pot lasa in gradina, doar ca nu le place sa balteasca apa iarna...ca si celorlalti, de altfel.
Iudit, de unde sa ne luam? Ca prin tara n-am vazut...
 

albela

Active Member
Asta al meu care tocmai a inflorit a stat vreo doua ierni in gradina. Acum infloreste prima oara. Si e tot piticot.
 

lelia

Well-Known Member
Este foarte frumos !
La multi ani frumoasei Iris,sa creasca mare ,sa fie sanatoasa ,sa fiti fericiti !
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Superb irisul, sa-ti traiasca fetita si, evident, si mama ei! :)
Ai mei isi rad de mine, stau cu bobocii aia si-mi fac in ciuda, ca inca nu se deschid :rofl: ...poate vremea friguroasa care a fost :x
 

bebe Iris

Active Member
Multumesc mult de tot Lelia si Claude. :hug: :*
Claudia, nu toti irisii infloresc odata. :D
Sunt cu inflorire timpurie, medie si tarzie. Asa ca ai rabdarica si una-doua vor inflori :D
 

gabrielais

Active Member
claude a spus:
Superb irisul, sa-ti traiasca fetita si, evident, si mama ei! :)
Ai mei isi rad de mine, stau cu bobocii aia si-mi fac in ciuda, ca inca nu se deschid :rofl: ...poate vremea friguroasa care a fost :x
subscriu...eu de cate ori ies in gradina ma duc sa ma uit de aproape la boboci..dar nicio miscare...astept, ca doar intr-o zi tot se vor deschide!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus