Irisi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

nick1971

Active Member
da :D
e de la Iris, dar nu direct, ca n-am apucat cand a plasat oferta, draga de Fleur :( a impartit cu mine ce a cumparat ea
 

miki70

Active Member
Dc vrea cineva sa faca schimb cu maidanezii mei :) , imi doresc sa am si alte culori. Eu am f multi mov, cativa albi cu f putin bleo si galben cu mov.
 

adrianam

Well-Known Member
De fiecare data cand ma duc la gradina, numar cati boboci sunt la irisi. Acum au iesit la numaratoare 4! :)
Doi sunt de la Iris si doi mov clasici!
Celelalte tufa au inca frunze destul de mici deci mai sper si la ei!
Ma mira insa ca cele 4 tufisoare de irisii pitici nu dau nici un semn de flori! Mai am vre-o sansa anul acesta sa infloreasca? :?
 

victoria

Active Member
La mine cei albi au bobocii mari,iar cei mov cam peste 2 saptamani,cred
Oricum voi privi la minunile voastre, pana voi reusi sa am si eu cateva frumuseti din astea in gradina :salivat: :visator:
 

adrianam

Well-Known Member
:D Sunt splendide bordurile acestea cu irisi infloriti, chiar daca sunt obisnuiti, dar cantitatea ii scoate in evidenta! :D
 

IZA

Active Member
:dans: acolo sunt defapt trei varietati asa ca, o luna va fi culoare . Nu-i mananca gastele sau alte animale, nu-s pretentiosi si sunt atat de frumosi cand sunt multi !! :wink:
 

elipopa

Active Member
supebi fetelor!!
am si eu o tufa cu boboci, sunt mov inchis, astept sa infloreasca sa vad daca ramane la fel de intensa culoarea! i-am salvat anul trecut cand s-a reamenajat centrul orasului, erau aruncati printre pietre si moloz, am luat acasa doua tufe mari, dar numai una a inflorit care e in plin soare, cealata are soare dupa amiaza si nu are nici un boboc :?
trebuie plantati numai in plin soare?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus