Irisi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

bebe Iris

Active Member
:nu stiu: la noi se anunta ploi si furtuni in zilele urmatoare. Pacat, pentru ca in urmatoarele doua zile, daca era soare le pozam pe toate :(
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Poate totusi vei reusi sa ajungi sa ii vezi in weekend. Sunt foarte frumosi cei din poze si sunt convinsa ca si ceilalti trebuie sa fie o splendoare!
Felicitari! :D
 

bebe Iris

Active Member
Multumesc mult Carmen! Sunt in plina perioada de mutare a lor de la acel teren...acasa, adica la bloc. Pana la urma nu se poate sa-i las acolo unde ii plantasem...si am muncit atat de mult sa le fac "patutul" :roll:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Vai, imi pare tare rau... Sper sa reusesti sa le gasesti cumva loc in gradinuta ta. Dar e cam dificil, mai ales ca ei se dezvolta mult de la an la an...
 

miki70

Active Member
Foarte frumosi Bebe Iris, imi plac f mult cei de talie mica.

I-am fotografiat si eu pe ai mei , nu sunt infloriti toti dar dau un spectacol f frumos. In ultimele 3 fotografii vedeti cum mi-i calca pisicile cartierului :(



 

miki70

Active Member
Am nevoie de un sfat , doreste cineva irisi de la mine si nu stiu dc e ok sa-i scot acum. Este o perioada anume cat se pot scoate din pamant?
 

bebe Iris

Active Member
Tare frumosi sunt Miki :D
Mai degraba in august, dar este ok si in iulie. :D
Pisicile cauta racoarea si dorm intre irisii tai :(
 

miki70

Active Member
Multumesc pt raspuns :rose: .
Cred ca doar o pisica face ac ravagii, un motan murdar, slinos,urat :x ... se vede ca se baga peste tot. L-am vazut cum se urca pe ei si-i calca, isi inseamna locul peste tot. Nu cauta racoare, pur si simplu ii calca. Si o Yuca mi-a nenorocit-o , am fost nevoita sa o leg in sus ca sa nu o mai calce.
 

mimish

Active Member
Mikishor, esti norocoasa... Mie pisicile varului mi-au nenorocit toate florile, iar irisii nici macar nu au mai crescut, saracii. Are 8 bucati de pisici frumosi, dar zapaciti din cale-afara si care-si duc traiul numai in batatura mea...
 

miki70

Active Member
Cred ca le voi face un gardulet pe viitor, si anul trecut mi i-au calcat :( Vin de la scara vecina, acolo e o batranica care le ingrijeste si s-au inmultit.......... ca toate cred ca sunt ruda :) , toate sunt alb cu bej

Cornelia irisii tai stau in soare? Ma mir ca au doar frunze.
 

mymo

Active Member
Si la mine doi infloriti...multumesc Iris :hug:

Din pacate nu mai stiu cum se numesc :( daca puteti sa ma ajutati :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus