Inmultirea prin frunze

tzep

Well-Known Member
Moderator
Claudiavis a spus:
Fetelor, in sfirsit le ies frunzulite frunzelor mele de violete! Of, mult a mai durat! Acum, ca a fost depasit acest "hop", ma pun pe asteptat boboci.. peste inca vreun an :rofl:
Iti dau o veste buna! :marfa: Eu am pus frunze in banuti pe 28.09.2009 si acum au aparut florile! :dans: :dans: :dans:

Totul am facut dupa sfaturile lui emeclau (adica am pus si un pic de ingrasamant)! Profesoara a fost buna :* ....elevul....silitor :oops: ... si ....rezultatul minunat! :eek: :indragostit:
 

emeclau

Active Member
wow Carmen ma faci sa zburd in al zecelea cer :ingeras: :ingeras: :ingeras: :rofl:
da, Danya, poti sa pui ingrasamant insa e foarte important de care pui :!:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
emeclau a spus:
wow Carmen ma faci sa zburd in al zecelea cer :ingeras: :ingeras: :ingeras: :rofl:
da, Danya, poti sa pui ingrasamant insa e foarte important de care pui :!:
:rofl: Zburda, ca meriti! :dans: :hug:
 

diana999

Active Member
nu strica un experiment, daca nu e costisitor :D eu toamna trecuta am cumparat frunze si am avut rezultate bune.
 

dorica

Member
intr-adevar trebuie sa ai multa rabdare cu ele si sa pui suflet in ceea ce faci!!!
si florile simt acest lucru si apoi te rasplatescdin plin cu multe frumuseti. : :D
 

lucia_lucia

Member
Mie una imi place sa iau frunze , sa le las sa se prinda , sa dea puiuti care vor creste mari si care vor inflori.Toata truda merita dupa ce vezi ca plantutele tale sunt pline de boboci :D
 

bebe Iris

Active Member
uitati-va ce-am muncit eu astazi:
o casuta pentru puiutii de violete pe care i-am obtinut din frunze :D
...si am pus alte frunzulite la facut puisori:
( de data aceasta am scris si numele lor pe paharele :oops: , nu ca la celelalte)
 
Sus