1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosirii acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Inmultire luleaua turcului - Campsis (Tecoma) radicans

Discuție în 'Metode de inmultire, soluri si substraturi' creată de enya, 13 Aug 2009.

1. enya

enya Member

Localizare:
    arad
    Cum se inmultzeste luleaua turcului?stie cineva?

2. Nu e o bulboasa?

3. alfa

alfa Active Member

Localizare:
    Bucuresti
    Eu stiu ca prin lastari si prin radacina.
    O matusa vreo sa scape de campsisul din curte. Am rugat-o sa mai astepte, sa-mi scot si eu de la ea cativa lastari cu radacina, caci lastarii furati de pe drumuri nu-au tinut cu mine. :rofl: :( Daca vrei, incerc sa scot si pt tine.... trebuie sa trec oricum pe la ea sa-i iau zilele astea, ca vreau sa mi-i duc la munte sapt viitoare. Am putea sa ne intalnim...

4. enya

enya Member

Localizare:
    arad
    aha,deci exista mai multe posibilitatzi...acum ramine doar sa cumpar semintze sau lastari...dar oare are cineva?///multzumesc mult de tot.

5. alfa

alfa Active Member

Localizare:
    Bucuresti
    scuze, am modificat postul initial :oops:

6. enya

enya Member

Localizare:
    arad
    da, as vrea,binentzeles ca as vrea...dar cum sa ne intilnim?e ceva distantza...

7. alfa

alfa Active Member

Localizare:
    Bucuresti
    Pai "muntele" meu e la Busteni :) ....

8. enya

enya Member

Localizare:
    arad
    ok...pe cind intilnirea?

9. alfa

alfa Active Member

Localizare:
    Bucuresti
    Saptamana viitoare de luni pana duminica oricand... dar inca nu pic de rapdare.... inca nu am facut rost de ei. Anunt deindata ce-i am! :D

10. cum se inmulteste campsisul din butasi.Ce fac cu ei?Ii pun in apa?Sau in pamant?Si cum?
    va rog,e urgent,ARDE :D

11. gty

gty Member

Localizare:
    Ploiesti
    he he he
    pai butasi ai pui in apa
    si mai poti alege si varianta " in perlit"
    eu am reusit pe ambele
    butasii sa fie un pic lemnificati , prinde mai bine
    spor si bafta

12. se paote si cu lastari pusi in pamant si cu pet in cap. la mine a mers.

13. pai am cativa,asa ca incerc in apa si in pamant cu pet in cap.Poate am noroc si se prind toti si dupa aia il pun pe sotiorul meu sa imi infiga stalpi in pamant pentru ei in toata curtea,hahaha
    Imi place mai mult cum arata infasurata pe stalp decat atarnata pe gard.

14. happy

happy Active Member

Localizare:
    Slobozia
    Incerc sa pun si eu saptamana asta,imi trimite cineva butasi de campsis galben.Oare este prea tarziu? :?

15. daca le pui pet in cap cred ca merge.Ai mei au decedat cu totii.Noroc ca am primit cu radacina.Acum astept primavara sa vad dca s-a prins.

16. Happy acum am vazut. nu stiu daca mai merge acum. dar daca ai lastarii pune-i cu pet in cap in casa si la primavara ii duci afara in curte.

17. happy

happy Active Member

Localizare:
    Slobozia
    Cred ca pun si afara si in uscator,intai sa vad butasii si vad eu cum fac.Multumesc pt. sfaturi! :D

18. daca prinzi sa pastrezi si pt mine 1 :) plsssssssssssssssssss

19. happy

happy Active Member

Localizare:
    Slobozia
    OK! :D .Sa-mi aduci aminte.

20. multumesc Sper sa nu uit :D

Distribuie pagina asta