Inmultire hibiscus prin seminte

emeclau

Active Member
esti foarte draguta, Ani
oricat as vrea, nu pot sa te refuz :)
te rog din suflet sa imi scrii la primavara sau cand se va incalzi vremea si stabilim ce si cum
inca o data multumesc mult de tot :D
 

vivi23ro

Member
emeclau cred ca de la tine am luat 2 seminte de hibi dar nu am avut noroc ..din nici una nu a iesit nimic....
 

emeclau

Active Member
Vivi, dar le-ai ciupit?
din moment ce la Ani si mie ne-au iesit toate , nu imi poti imputa mie insuccesul
imi pare rau pentru insuccesul tau :(
 

vivi23ro

Member
nu iti imputat nimic draga, doar ziceam ca nu e succes sigur, e posibil sa mai iasa dupa atita timp?eu am inteles ca nici tie nu ti au iesit
 

emeclau

Active Member
Vivi, pai cum sa nu sar? mi-ar fi placut sa iti iasa, dar tehnica asta, bat-o vina :rofl:
mie mi-au iesit, doar ca au putrezit, au mucegait...rezultatul tot acelasi...
am simtit eu ceva cand i-am trimis 3 la Ani :rofl: :rofl:
 

gabiee

Active Member
ce ma bucur :D
poate am noroc si se maturizeaza chestia aia .... cu semintele inauntru
asta in cazul in care baietii mei nu se bat prin imprejur :D si nu o rup :(
 

scd

Member
care credeti ca este perioada propice pentru a pine semintele de hibi la germinat??
le-am cumarat de pe e-bay. sper numai sa nu fie cu probleme.
 

ani

Member
Le poti pune si acum cu conditia sa ai lumina si caldura suficienta pentru ele. In martie este cel mai indicat sa le pui la germinat.
 

diana999

Active Member
mie mi-a murit hibiscusul.inafara de ebay de unde se pot cumpara semintze?sunt mai multe feluri?
 

Sash

Active Member
Pai... cred ca depinde de seminte. Daca sunt de moscheutus in primavara urmatoare, daca sunt de hibi tropical cred ca poti sa le pui cand le primesti.

Ani ce-ti mai fac plantutele?
Din toata seria mea au incoltit si au supravietuit numai 2 care acum arata ca niste.... urzici :)
 
Sus