Indragostiti de trandafiri

melimeli

Active Member
daaaaaa :)
avand in vedera ca e vanzare la mana a doua :oops:
la szeged la domnul producator acasa sunt 1 euro bucata
pacat ca nu am putut sa merg si eu :( nu mai era loc in masina poate cand merge dupa pomi merg si eu :)
 

melimeli

Active Member
pai nu prea are curaj sa imi cumpere :rofl: ca il iau la suturi :rofl:
din asta am
da alta nuanta nu au
asta nu imi place :rofl:
il termin pe saracu om,asa ca flori imi cumpar numa eu :wink:
vrajitoare ce sunt :rofl:
 

adrianam

Well-Known Member
De la furnizorul acesta am vazut in primavara multi trandafiri in Craiova.
Dar este serios?
Adica asa cum arata pe pachet, asa infloreste si in realitate?
 

melimeli

Active Member
daaaaaa,furnizorul e serios :) eu am luat si pomi si trandafiri si au fost acelasi ca si pe pachet :) (ce aduc in tara si vinde pe teritoril ungariei nenea zice ca e mizilic,el cara cu tirurile in olanda)(are si site nu stiu daca e foarte actual http://www.bata-faiskola.hu/termek.html
da, la toate magazinele agrolend au trandafiri :)
si dupa 15 octombrie vin si pomi fructiferi
acum la 11 plec cu feri in tara la distibuire de trandafiri barcanesti bucuresti alexandria.....maine la noapte ajungem inapoi
am facut poze si azi cu duba plina de trandafiri si pe dif. sortimente dar nu mai am timp sa le pun :oops: le voi pune marti dimineata :wink:
 
A

Anonymous

Guest
io am luat o mare parte din culorile expuse si ce era pe poza ,asa a si inflorit
la 8,5 roni mi se par destul de ieftini
in supermarketurile bucurestene ajung cam 10 roni sau chiar mai mult
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Mie nu mi se par chiar asa de ieftini,o data ce la Molnar-roses,in primavara erau in jur de 4,5-5 ron bucata,ambalati tot asa.
De fapt la toti producatorii din zona noastra au cam acelasi pret trandafirii.
 

mirela06

Active Member
Fetelor, va mai dau unde o idee, unde sa cautati plantute , pe google OAZA DE PALMIERI magazin online de gradinarit. Eu am gasit multe plante interesante . :D
 

melimeli

Active Member
iudit a spus:
Mie nu mi se par chiar asa de ieftini,o data ce la Molnar-roses,in primavara erau in jur de 4,5-5 ron bucata,ambalati tot asa.
De fapt la toti producatorii din zona noastra au cam acelasi pret trandafirii.
am luat si eu 4,5 lei galben catarator si este un roz pana la urma :rofl: :rofl: :rofl:
de la domnul asta B.andras am luat patru in ani trecutio si erau culoarea de pe ambalaj :) plus de asta pomi fructiferi la fel sunt exact ce srie pe ele :) eu am par, cais,cires,nectarin,piersic si mosmon
 
Sus